Przejdź do treści

Lekomania jako sposób na ucieczkę od rzeczywistości

 

Swego rodzaju uzależnienia to zmora dzisiejszych czasów oczywiście każdy kto słyszy to słowo często utożsamia sobie to z uzależnieniem od narkotyków czy na przykład alkoholu. Lecz to nie wszystko bowiem uzależnień jest naprawdę o wiele więcej. Przykładem takiego uzależnienia jest lekomania, aby sobie z tym radzić należy przede wszystkim uświadomić sobie, że przyjmowanie leków także może być problemem.

Jak radzić sobie z lekomanią?

ośrodek leczenia uzależnień od lekówWiele osób zazwyczaj starszych osób przekonana jest w fakcie, iż przyjmowanie leków stanowi dla nich rzecz niezbędna, tłumaczą sobie one to w taki sposób, iż jeśli lekarz przepisał to musi być dobre. Ale w rzeczywistości oczywiście tak nie jest, każda substancja w postaci leku stanowi mieszankę różnych substancji chemicznych, które wywołują poszczególne to zmiany w organizmie człowieka. Wiele osób często nie wyobraża sobie tego, że wstając rano nie weźmie leków, które przecież mają ich leczyć, lecz w rzeczywistości stanowią coś bez czego ich organizm nie potrafi sobie już radzić. Najczęściej w placówkach jakimi jest ośrodek leczenia uzależnień od leków spotyka się osoby, które przyjmowały zbyt duże dawki leków nasennych jak i przeciwbólowych zaś tłumaczyły one sobie ten fakt tym, iż nie mogły spać bądź ich bolało. W rzeczywistości to ich mózg tworzył takie złudne wrażenie, zaś w rzeczywistości było tak, że mózg został uzależniony od tych poszczególnych substancji w związku z tym organizm nie potrafi sobie radzić z ich niedoborem. Dlatego właśnie należy uważać na to uzależnienie, ponieważ z czasem na rynku istnieje coraz więcej to preparatów, które mogą wywołać uzależnienie. Objawami jakie mogą wywołać jest zmiana osobowości, obojętność emocjonalna ale także degradacja społeczna. Powoduje to ogromne luki w rozumowaniu takiego człowieka w związku z czym pamiętajmy aby nie stosować niepotrzebnych leków.

Lekomania to zmora, która jeszcze do nie dawna nie była na tyle rozpowszechniona, aby uważać ją jako uzależnienie. Ze względu na to, że z biegiem czasu coraz więcej osób decyduję się na zakup coraz to nowszych leków oraz ich spożywanie zdecydowanie można powiedzieć, że jest to już zalążkiem uzależnienia od substancji chemicznej w postaci małej kapsułki, która jest lekiem, a w rzeczywistości stanowi narkotyk.