Przejdź do treści

Mama cyklinuje podłogi w domu

cyklinowanie podłóg

Moi rodzice mieszkają w bardzo dużym domu. Jest dom, który znajduje się w Bydgoszczy i w którym ja wychowałam się z moją siostrą i bratem. Z tym domem wiążą się wszystkie wspaniałe wspomnienia z dzieciństwa.

Remont i cyklinowanie podłóg

cyklinowanie podłógMoi rodzice nie przepadają za tym żeby robić jakiekolwiek remonty w domu.W tym domu po prosty zatrzymał się czas. Dlatego mogę powiedzieć, że dom wygląda teraz praktycznie tak samo gdy byłam jeszcze małą dziewczynka. Sama nie wiem jak to możliwe, że te wszystkie meble wytrzymały aż tyle lat. Jednak moja mama twierdzi, że kiedyś meble były po prostu robione inaczej. Tak samo z podłogą. Cały czas na podłodze jest ten sam parkiet. Jednak moi rodzice naprawdę dbają o to żeby on wyglądał dobrze. Co jakiś czas jest zamawiane cyklinowanie podłóg i parkiet po nim wygląda dobrze. Wręcz gdy jest robione to cyklinowanie podłóg w Bydgoszczy to potem uważam, że reszta rzeczy w domu nie pasuje do tych odświeżonych podłóg. Takie cyklinowanie parkietu nie jest wcale drogie. Myślałam kiedyś, że to kosztuje dużo i wtedy też namawiałam mamę na to żeby kupiła nowe panele podłogowe. Jednak z perspektywy czasu uważam, że żadne nawet najlepsze panele nie wytrzymają tyle czasu co ten parkiet. Ja mam w mieszkaniu panele podłogowe i po niespełna dwóch latach najchętniej bym już je wyrzuciła bo nie wyglądają dobrze. Mama jednak ostatnio dala się namówić na to żeby pomalowała chociaż ściany w pokojach. Wcześniej była na nich stara tapeta, która wyglądała strasznie i nawet nie przypominała kolorem tego jak wyglądała przed laty.

Teraz ściany są odświeżone i może dzięki temu cały dom wygląda dużo lepiej. Zamierzam jeszcze namówić mamę na zmianę mebli chociaż nie wiem czy mi się to uda. Może gdy i siostra i brat zaczną też o tym mówić to mama w końcu stwierdzi, że taka zmiana jest niezbędna.