Przejdź do treści

Maści pomocne w bólach kolan

Uciążliwe i utrudniające normalne funkcjonowanie bóle kolan są problemem dotykającym wielu osób. Ich przyczyny mogą być różne, częściej dotyczą sportowców i osób żyjących aktywnie, ale może je spowodować  także otyłość, urazy lub schorzenia przewlekłe. Bólu kolan nie powinno się bagatelizować, lub leczyć jedynie domowymi sposobami-chory staw powinien obejrzeć lekarz.

Jakie maści pomogą na bóle kolan?

maść na ból kolanaPodstawową leczenia bólu kolan jest ograniczenie aktywności fizycznej i obciążania stawu, a także stosowania odpowiednich leków i działania na staw zewnętrznie za pomocą maści. Regularne, możliwie jak najczęstsze smarowanie stawu odpowiednimi specyfikami może przynosić bardzo dobre rezultaty. To jaką maść na ból kolana powinniśmy wybrać zależy od tego, co nam dolega. Jeśli boli na skutek procesu zapalnego warto używać maści z substancjami przeciwzapalnymi. Jeśli przyczyną bólu jest choroba zwyrodnieniowa powinniśmy sięgnąć po maść rozgrzewającą. Jeśli zależy nam na wzmocnieniu stawów oraz ich regeneracji dobrze sprawdzą się preparaty z jeżówką i czarcim pazurem. Jeżeli kolano boli przez stłuczenie lub inny uraz powinno stosować się maści z substancjami, które spowodują zmniejszenie obrzęku i przyspieszą regenerację tkanek. Jeżeli ból kolana dotknie sportowca lub osobę po prostu bardzo aktywną warto zastosować maści z ketoprofenem, naproksenem lub benzydiaminą. Wszystkie te substancje pomogą w walce z bólem, obrzękami i przyspieszą procesy regeneracyjne stawu.

Oprócz unikania forsowania stawu oraz stosowania maści warto wspomóc leczenie stawu chłodnymi okładami. Jeśli ból ma charakter długotrwały warto w porozumieniu z lekarzem podjąć decyzję o rehabilitacji. W leczenie dolegliwości bólowych stawów najważniejsze są systematyczność, cierpliwość i determinacja.