Przejdź do treści

Maszyna do frezowania

Wiele zakładów meblarskich, które funkcjonują w dzisiejszych czasach w swojej pracy musi wykorzystywać użycie specjalistycznego sprzętu, który pozwoli na obróbkę surowca, który wykorzystywany jest do tworzenia coraz to nowszych przykładów mebli. Jednym z procesów, który dosyć często wykorzystywany jest w takich przypadkach jest frezowanie wstępne oraz oklejanie.

Jak wykonać wstępne frezy?

frezowanie wstępneW przypadku kiedy mówimy o przemyśle meblarskim zdecydowanie należy powiedzieć, iż  frezarka jest to jedno z narzędzi, które stanowi niezbędny sprzęt w każdym zakładzie meblarskim. Frezarka bowiem stanowi odpowiednik agregatów, który służy do czynności jaką jest frezowanie wstępne, oczywiście małe zakłady meblarskie, których nie stać na duże okleiniarki stawiają na mniejsze maszyny, które oferują nam bardzo podobne właściwości. Jedną z takich maszyn jest właśnie frezarka. Frezarki w dzisiejszych czasach stają się standardem, który umożliwia nam obróbkę drewna ale także innych materiałów, z których tworzone są meble. Frezarki służą głównie do wykręcania krawędzi takich właśnie materiałów ale także i wpływają na eliminację wad występujących w trakcie wstępnej obróbki danego materiału. Frezowanie wstępne pozwala nam na określenie zarysu kształtów danego przedmiotu w związku z czym produkt ten wyglądem może już przypominać produkt wyjściowych. Jednak aby produkt ten mógł zostać wystawiony na półkę zdecydowanie należy poddać go kolejnym etapom, do których prowadzi frezowanie wstępne. Następnie wykonuje się frezowanie specjalistyczne oraz oklejanie mebli, dzięki temu produkt jest już prawie gotowy, wystarczy tylko go wykończyć oraz wystawić na półki sklepowe.

Frezowanie wstępne stanowi pierwszy z etapów, który każdy z zakładów meblarskich musi wykonać. Działa to na takiej zasadzie, iż swego rodzaju frezarki skupiają się na wycinaniu oraz wykańczaniu odpowiednich materiałów, które w połączeniu tworzą finalnie mebel. Jest to bardzo korzystne rozwiązanie dla małych zakładów, ponieważ frezarki wstępne nie są tak drogie.