Przejdź do treści

Metody czyszczenia wykładzin i dywanów

W naszych domach na podłogach w niektórych pomieszczeniach znajdować się mogą wykładziny. Nie każdy decyduje się na ich wymianę czy zainwestowanie w panele podłogowe. Dodatkowo warto zaznaczyć, że niekiedy wykładzina może wręcz wyglądać lepiej niż jakiekolwiek inne materiały jakie na podłodze możemy położyć. Niekiedy jednak dochodzi do jej zabrudzenia i konieczne jest jej wypranie.

Techniki prania wykładzin

tanie pranie wykładzin - WrocławNie da się ukryć, że wykładziny znajdujące się na naszych podłogach są dość mocno narażone na zanieczyszczenie. Wystarczy po prostu zwykłe korzystanie z takich wykładzin. Niekiedy dochodzić też może do tego, że nasza wykładzina spotka się z jaką cieczą, którą przez przypadek wylejemy. Czasami powstają na niej plamy, które jednak skutecznie możemy usuwać. Do tego zadania możemy zaangażować specjalistów lub też początkowo możemy spróbować swoich sił w praniu wykładzin. Jeśli nam się to nie uda to warto znaleźć specjalistów, których domeną jest tanie pranie wykładzin – Wrocław jest z kolei jednym z tych miast, w którym łatwo takich specjalistów uda nam się znaleźć. Z reguły bywa tak, że najczęściej stosowaną techniką w tym wypadku jest pranie metodą ekstrakcyjną. Polega ona na nakładaniu na wykładzinę specjalnego środka piorącego, który jest przy pomocy wody wcierany wgłąb włókien naszej wykładziny. Następnie po kilku minutach należy taką wodę wciągnąć przy użyciu specjalnego odkurzacza.

Ogólnie rzecz biorąc pranie wykładzin jest możliwe i daje bardzo dobre efekty. Decydując się na taki ruch nie będziemy musieli przejmować się tym, że koniecznością będzie zakup nowej wykładziny. Obecnie stosuje się też pranie wykładzin metodą kapsułkową. Jest ona nieco droższa ale daje szybsze efekty. Nie trzeba tutaj też czekać na wyschnięcie.