Przejdź do treści

Mit toksyczności okien PCV

Ludzie często mają kompletnie nieuzasadnione obawy tylko dlatego, że kiedyś słyszeli, że coś tam jest toksyczne lub szkodliwe. Często wystarczy poświęcić danemu zagadnieniu mniej niż minutę by dowiedzieć się, że wszystko, co o tym mówią jest mitem.

Okna PCV są bezpieczne

okna pcv Weźmy na tapetę okna PCV. Wiele osób myśli, że jest to produkt wysoce toksyczny i szkodliwy. Na jakiej zasadzie tak uważają? Otóż nikt nigdy nie udowodnił, żeby okna PCV miały być szkodliwe dla zdrowia, ale kiedyś ludzie tak gadali, więc zapewne jest w tym ziarnko prawdy. Obecnie u mnie w rodzinnym Rybniku nie widzę zbyt wielu okien PCV. Mam jedynie nadzieję na to, że to nie z powodu tych pozbawionych jakichkolwiek podstaw plotek. Otóż okna pcv plastikowe z Katowic nie są w żaden sposób toksyczne i nie szkodzą zdrowiu ludzi przebywających blisko nich. Jedynym momentem, w którym okna te są szkodliwe i wydzielają się jakiekolwiek złe dla zdrowia toksyny jest moment, w którym okna te się palą. Ponieważ jednak mają świetne właściwości zapobiegające spalaniu, nawet w przypadku pożaru domu jest bardzo mała szansa na to, że okna te będą wydzielać jakiekolwiek toksyny. Mimo wszystko, i mimo braku dowodów na jakąkolwiek szkodliwość, ludzie wciąż uparcie twierdzą, że okna PCV są szkodliwe i wolą kupować zwykłe okna. Nie jest to rozsądne zachowanie – jeśli oczywiście ktoś po prostu chce mieć zwykłe okna – wówczas wszystko jest ok. Jeśli ktoś jednak przy wyborze kieruje się niepotwierdzonymi i nieudowodnionymi plotkami, których nawet nie chce mu się sprawdzić, to wówczas sprawa robi się poważniejsza. Podatność ludzi na plotki jest porażająca.

W dzisiejszych czasach ludzie nie potrzebują już dowodu na nic – ekscytacja rzekomą szkodliwością i toksycznością przysłania im wszystko. Dlatego warto zawsze kierować się w życiu rozumem i wszystko co się da weryfikować.