Przejdź do treści

Mocne kosiarki traktorki

W przypadku konieczności koszenia trawnika o dużej powierzchni często pojawiają się problemy. Żeby wykosić taki trawnik do tej pory poświecić trzeba było mnóstwo czasu. Wynikało to stąd, że używano do tego zadania tradycyjne kosiarki ogrodowe. W związku z tym operator takich kosiarek musiał się dość dużo napracować a koszenie mogło zajmować nawet cały dzień. Obecnie dostępne są pewne nowoczesne kosiarki. 

Wydajne kosiarki samojezdne 

toro kosiarka traktorekNowoczesne kosiarki samojezdne dzielą się na traktorki oraz ridery. Jedną z różnic jest umiejscowienie ostrza, które odpowiada za ścinanie trawy. W przypadku kosiarek traktorków ostrze znajduje się bezpośrednio pod operatorem, czyli po prostu na środku kosiarki. Jedną z najlepszych producentów tego typu urządzeń jest firma Toro kosiarka traktorek to jeden z szablonowych i najbardziej docenianych produktów tej marki. W podstawowej wersji takiej kosiarki znajduje się silnik o niezwykle dużej mocy. Pojemność tego silnika to aż 708 centymetrów sześciennych. W związku z tym nie ma obaw, że taka kosiarka nie poradzi sobie z trudną do wykoszenia trawą. Szerokość koszenia pozwala na znaczne przyśpieszenie procesu usuwania zbyt wysokiej trawy z trawnika. W modelu podstawowym szerokość koszenia wynosi ponad metr. W związku z tym podczas przejazdu w jedną stronę możemy wykosić od razu tyle trawy ile byśmy wykosili przy dwóch lub nawet trzech kursach z użyciem tradycyjnej kosiarki. 

Na ten moment kosiarki Toro sprzedają się bardzo dobrze. Od jakiegoś czasu są one dostępne w wielu marketach ogrodniczych znajdujących się w naszym kraju. Natomiast jeśli z jakiegoś powodu nie możemy takowych marketów odwiedzić lub też akurat kosiarki Toro nie znajdują się w ich asortymencie to warto pomyśleć o zakupie drogą elektroniczną.