Przejdź do treści

Mocny skuter elektryczny

 

By zostać użytkownikiem zwykłego wózka inwalidzkiego trzeba mieć nieco krzepy i nauczyć się jego obsługi poprzez długotrwały trening. Natomiast są osoby niepełnosprawne, które, z uwagi na swoje choroby, mogą korzystać wyłącznie z wózków elektrycznych.

Ceny elektrycznych skuterów inwalidzkich

skuter elektryczny cenaWózki elektryczne to komfortowe, nowoczesne pojazdy, wyposażone w najlepszy osprzęt i spełniające wszelkie normy bezpiecznego użytkowania. Poruszać się mogą z maksymalną prędkością 20 kilometrów na godzinę, a pojemność akumulatora wystarczy na przebycie dystansu do czterdziestu kilometrów. Ładowanie może odbywać się dwojako – zarówno, gdy akumulatory znajdują się wewnątrz pojazdu, jak też wtedy, gdy je z niego wyjmiemy. Cykl ładowania trwa kilka godzin, najczęściej od trzech do pięciu. Jeżeli chcemy nabyć skuter elektryczny cena tych pojazdów najniższa jest w internetowych sklepach medycznych. W ich ofercie znajdziemy też używane pojazdy w bardzo dobrym stanie, toteż, gdy nie stać nas na zakup nowego wózka elektrycznego, warto zgłębić ten segment. Zasilanym elektrycznie skuterem inwalidzkim można się poruszać po chodniku, w parkach, na targowiskach czy ścieżkach rowerowych, ale nie wolno użytkować go w ruchu drogowym z uwagi na bezpieczeństwo osoby niepełnosprawnych. Skutery mogą być wyposażone w trzy lub cztery koła więc która wersja jest lepsza? Nie ma na to jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ zależy to od preferencji, jednak nie sposób nie przyznać racji tym, którzy mówią, że wersje czterokołowe są bardziej stabilne.

Na tego rodzaju pojazdy możemy otrzymać nawet pięcioletnią gwarancję, ale gwarantujemy, że w większości przypadków, korzystanie z niej nie będzie konieczne. Albowiem skutery elektryczne są praktycznie bezawaryjne i jedyne czego wymagają stale, to okresowych przeglądów i pompowania kół.