Przejdź do treści

Modernizacja dworca – czyli co trzeba zmienić

infokioski

Dworce kolejowa to zmora polski. Odstraszają one każdego kto tylko na nie wejdzie i nie ma co się dziwić, bo ich wygląd jest tak naprawdę obskurny i to delikatnie mówiąc. Ktoś by mógł powiedzie c, ze taka już ich specyfika i tak jest od zawsze, jednak dzisiejsze czasy wymagają zmian, bo Polak na takim zaniedbanym dworcu jeszcze nie będzie jakość szczególnie zaskoczony takim stanem rzeczy, jednak obcokrajowcy mogą bardzo szybko wyrobić sobie negatywną opinię i może ich to skutecznie odstraszyć do wizyt w Polsce.

Infokioski usprawnią pracę dworców

infokioskiDlatego konieczne jest odnowienie i zmodernizowanie Polskich dworców tak by zarówno wyglądem jak i swoją funkcjonalnością nie odbiegały one standardami od innych europejskich dworców. Co zatem wymaga zmiany? Złośliwie można by powiedzieć, że wszystko, ale na początek wystarczy odświeżyć same budynki, których elewacje jeszcze bardzo często pamiętają czasy powojenne, już sam taki remont, poprawi to w jaki sposób postrzegany jest dworzec. Zmiany wymaga także informacja, stare tablice, na których można sprawdzić rozkłady to już tak naprawdę rozwiązanie z epoki kamienia łupanego, nie chodzi o to by je likwidować, ale o to by był inny sposób uzyskania informacji, bo tablice te nie zawierają wystarczającej liczby informacji, zwłaszcza dla osób, które dopiero szukają transportu. Dlatego na dworcach konieczne jest zamontowanie takich rozwiązań informacyjnych jak: infomaty i nowoczesne infokioski, które nie tylko ułatwią życie pasażerów,a le także i usprawnią pracę samych dworców.

Modernizacji wymagają także i przy dworcowe parkingi, w sumie słowo modernizacja jest tu nie na miejscu bo takich parkingów zwykle zwyczajnie w świecie nie ma lub znajdują się tam jakieś dwa miejsca parkingowe, dlatego konieczne jest wybudowanie nowych parkingów wyposażonych w takie rozwiązania jak: systemy parkingowe, parkometry i parkomaty, dzięki czemu będą one sprawnie działać.