Przejdź do treści

Możliwości szkolnej tablicy interaktywnej

 

Jestem nauczycielem z kilkuletnim doświadczeniem. Staram się ciągle podnosić swoje kompetencje oraz umiejętności. Lubię swoją pracę, nie wyobrażam sobie, że mogłabym pracować gdziekolwiek indziej. Mam mnóstwo nowych pomysłów na urozmaicenie lekcji tak, żeby moi uczniowie wyciągnęli z nich jak najwięcej. Ostatnio zaczęłam tworzyć scenariusze lekcji w oparciu o działanie tablicy interaktywnej.

Szkolne tablice interaktywne zapewniają wysoki poziom nauczania

tablica interaktywna w szkoleJestem młodą nauczycielką pracującą w szkole podstawowej. Uczę dzieci w klasach I-III. Bardzo lubię swoją pracę. Obecnie prowadzę wspaniałą grupę dzieci, które są ciekawe świata. Klasa liczy około dwudziestu trzech uczniów. Nie muszę dodawać, że taka gromadkę niezwykle trudno okiełznać. Na szczęście są sprawdzone sposoby na to, żeby zaprowadzić spokój podczas lekcji. Staram się, żeby moje zajęcia były ciekawe i zachęcały dzieci do zdobywania wiedzy. Na ostatniej radzie pedagogicznej padła propozycja, żeby kupić kilkanaście monitorów interaktywnych. Środki finansowe na ten cel miały pochodzić z funduszy europejskich i z urzędu miasta. Trzeba było tylko złożyć odpowiedni wniosek. Zgodnie stwierdziliśmy, że nowoczesna tablica interaktywna w szkole to dobry pomysł. Na czym polega działanie takiej tablicy? Specjalny monitor z funkcją dotykową jest podłączony do komputera i internetu. Dzięki takiemu rozwiązaniu można wyświetlać uczniom filmy edukacyjne oraz zmodyfikowane plansze i obrazki. Można również korzystać ze specjalnych aplikacji edukacyjnych umożliwiającą uczniom samodzielną pracę przy tablicy.

Okazało się, że zakup tablicy interaktywnej do szkoły był przysłowiowym strzałem w dziesiątkę. Dzieciaki były zachwycone. Lekcje stały się bardziej dla nich interesujące. Tablica interaktywna stwarza wiele nowych możliwości odnośnie prowadzenia zajęć, które są wówczas bardziej urozmaicone.