Przejdź do treści

Na co patrzeć kupując używany ciągnik siodłowy

Branża transportowa ma swoje cechy charakterystyczne. Nie inaczej jednak jak w przypadku każdego innego biznesu, na początku najlepiej jest maksymalnie ciąć koszty. Jeśli mamy możliwość zakupu dobrej ciężarówki używanej, to powinniśmy poważnie się nad tym zastanowić – nie ma potrzeby od razu jechać do salonu.

Ciągnik siodłowy – inwestycja na lata

używane ciągniki siodłoweGdy udamy się do komisu powinniśmy wiedzieć na co zwracać największą uwagę. Milionowe przebiegi nie powinny nas ani dziwić, ani przerażać – prawda jest taka, że używane ciągniki siodłowe będą potrafiły wskazywać kosmiczne ilości przejechanych kilometrów a mimo to nadal działać bez zarzutu. Ważne jednak jest by wiedzieć na co zwrócić uwagę kupując swoje pierwsze pojazdy do firmy transportowej. Przede wszystkim należy wcześniej sprawdzić w internecie które silniki są najlepsze. Prawda jest taka, że odpowiednio eksploatowany porządny silnik będzie w stanie działać przez kilkadziesiąt lat i nie będzie wymagać większych poważnych napraw. Musimy jednak wiedzieć, czego mamy szukać – nie powinniśmy patrzeć na to, jaki ciężarówka ma kolor lakieru czy tapicerki w kabinie. Ciągniki siodłowe to maszyny gotowe na ciężką pracę 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Jeśli wybierzemy odpowiedni ciągnik w komisie, z pewnością uda nam się dzięki temu zaoszczędzić mnóstwo pieniędzy i z zadowoleniem użytkować ten ogromny pojazd. Nie ma jednak co kupować w ciemno – dobrze jest też wziąć ze sobą osobę, która dobrze zna się na mechanice pojazdowej.

Jeśli kupimy pierwszy ciągnik i spełni on nasze oczekiwania, ze znacznie większym spokojem podejdziemy do następnego zakupu. Komisy pełne są świetnych, używanych ciężarówek, które tylko czekają na znalezienie nowego właściciela i ponowne ruszenie w długie trasy.