Przejdź do treści

Nawierzchnia sportowa z poliuretanu

 

Treningi siłowe stają się coraz bardziej popularne. Wielu ludzi, którzy do tej pory nie mieli zbyt wiele wspólnego ze sportem, zaczyna regularnie uczęszczać na siłownie. Jest to bardzo bardzo dobre zjawisko. Ważne jest to, aby trenować w odpowiednich warunkach i w poprawny sposób, dzięki temu unikniemy niechcianych kontuzji.

Podłoga sportowa na siłownię

nawierzchnie sportowe poliuretanowePodczas treningu siłowego nie możemy pozwolić sobie na to, aby stracić równowagę, ponieważ może to się przyczynić do kontuzji, która wykluczy nas z treningów na długie tygodnie, a nawet miesiące, a tego byśmy nie chcieli. Dlatego na siłowni powinna być podłoga wykonana z odpowiedniego tworzywa, dzięki której będziemy mieli zapewnioną odpowiednią przyczepność i amortyzację. Akurat w siłowni najlepiej sprawdzają się nawierzchnie sportowe – poliuretanowe. Poliuretan jest tworzywem sztucznym, które jest bardzo odporne na uszkodzenia mechaniczne, więc nawet jeśli coś ciężkiego upadnie na taką podłogę, to nic jej się nie stanie. Na siłowni bardzo często coś ciężkiego ląduje na podłodze, więc podłogi innego rodzaju szybko ulegają zniszczeniu, a taka podłoga to wszystko znosi bardzo dobrze. Ułożenie takiej podłogi jest bardzo proste, ponieważ jej elementy wykonane są w kształcie puzzli, więc poradzimy sobie z tym samodzielnie. Podłogi tego typu dostępne są w postaci puzzli o różnej grubości, im grubsza podłoga, tym większą odpornością na uszkodzenia mechaniczne się charakteryzuje.

Jak już wcześniej wspominałem, wyżej opisaną podłogę możemy kupić różnej grubości. Im grubsza podłoga, tym droższa. Za jeden metr kwadratowy takiej podłogi o grubości około trzech centymetrów zapłacimy od pięćdziesięciu do maksymalnie stu złotych. Nie jest to wysoka cena jak za tak dobrej jakości podłogę sportową.