Przejdź do treści

Niedrogie ozonowanie wody pitnej

Gdy chcemy żyć zdrowo i cieszyć się dobrym samopoczuciem, nie należy zapominać o wypijaniu odpowiedniej ilości wody. Bowiem, jeśli organizm jest prawidłowo nawodniony, zachodzące w nim procesy są dużo bardziej wydajne.

Dlaczego warto ozonować wodę pitną?

ozonowanie wody pitnej w domuButelkowana woda kosztuje sporo, a każdy jej zakup wiąże się z koniecznością wyrzucenia plastikowego opakowania, co przyczynia się do degradacji środowiska. Jest tak, ponieważ plastik rozkłada się najdłużej, a naukowcy twierdzą, że może to trwać ponad tysiąc lat. To, że się nie mylą potwierdzają morskie „znaleziska” w postaci butelek i opakowań plastikowych liczących sobie kilkadziesiąt lat. Warto zatem przyczynić się do oszczędzania zasobów wody, jakie nam pozostały i zamiast kupować ją w sklepach warto przejść na ozonowanie tej, jaka płynie w naszych kranach. Wystarczy nam do tego zakup ozonatora, czyli urządzenia generującego tą alotropową postać tlenu. Ozon, z uwagi na swoje właściwości aseptyczne i biobójcze właściwości doskonale nadaje się do odkażania wody i jest ona zdatna do wypicia bezpośrednio po przeprowadzonym zabiegu. Ozonowanie wody pitnej w domu to komfort i bezpieczeństwo, a przy tym bardzo niskie koszty, ponieważ pobierana przez generator ozonu energia, to równowartość około dziesięciu groszy na godzinę. Zatem, jak widać, są to bardzo energooszczędne urządzenia, co stanowi dla wielu dodatkową motywację do ich zakupu. Domowych ozonatorów nie można uznać za drogie, bowiem możemy je kupić już za dwieście-trzysta złotych.

Gdy chcemy pozbyć się bakterii, wirusów, pasożytów lub innych, groźnych mikroorganizmów, ozonowanie, jest najlepszym na to sposobem. To metoda sprawdzona i stosowana także w odkażaniu wody na przemysłową skalę i coraz częściej wykorzystywana na basenach i w parkach wodnych.