Przejdź do treści

Nowa działka i pierwsze grabienie liści

Z mężem od zawsze marzyliśmy, żeby mieć swoją działkę za miastem. Gdy mąż dostał zastrzyk gotówki od razu zdecydowaliśmy się przeznaczyć wszystkie pieniądze na jej zakup. Działkę udało się kupić od starszych ludzi, którzy nie mieli już siły na niej pracować i chcieli ją sprzedać.

Grabie do liści niezbędne narzędzia ogrodnicze

rake-1211347_1280Działkę sprzedali ze wszystkim co na niej było. Po odebraniu kluczy od razu pojechaliśmy na miejsce, aby się rozejrzeć. W piwnicy było dużo sprzętu. Znaleźliśmy grabie do liści, które były w idealnym stanie oraz dwie szczotki do zamiatania ulic, więc jedną postanowiliśmy zabrać do domu, ponieważ nam się przyda. Były tam dwie kosiarki i łopaty plastikowe, które przydadzą się do przekopania ogródka. Mąż znalazł trzonki drewniane, które były w idealnym stanie. Mąż się trochę zna i powiedział, że najlepszy producent w kraju je wykonał. Było trochę też śmieci, które od razu wyrzuciliśmy. W samym kącie piwnicy stały jeszcze cztery kije do szczotek, które również były wyprodukowane przez tego samego producenta co trzonki drewniane, które wcześniej znaleźliśmy. Sprzątanie piwnicy zajęło nam tyle czasu, że już nie zabieraliśmy się za sprawdzenie co zostawili poprzedni właściciele w domku. Mieliśmy na to cały weekend, więc nie było żadnego problemu. Na noc wróciliśmy do domu, ponieważ nie zabrałam ze sobą pościeli ani żadnych rzeczy osobistych, ale to nie jest żaden problem, ponieważ działka mieści się za Opławcem, więc dotarcie na miejsce zajmuje nam piętnaście minut samochodem.

 

Jak już sprzątniemy wszystko to będziemy zostawać na noc. Już nie mogę się doczekać aż będziemy spędzać wszystkie weekendy na działce a jak mąż przejdzie w przyszłym roku na emeryturę, to zamieszkamy tam w okresie letnim. Do tego czasu zostaje nam cieszyć się wolnymi weekendami.

Dobrej jakości narzędzia ogrodowe można znaleźć na stronie www.tarjon.com.pl