Przejdź do treści

Nowe ławki w parkach

W naszym lokalnym parku szykują się bardzo duże i nowe rewolucje. W końcu miasto otrzymało spory budżet na remont i renowacje całej powierzchni parku, poczynając od dbałości o zieleń na wymianie ławek kończąc. Jest to od bardzo dawana wyczekiwana reforma, gdyż park był już tak zniszczony, że bardziej odstraszał ludzi niż ich zachęcał do spacerów, nawet w letnie ciepłe dni były tu pustki, lecz teraz się to zmieni.

Odnowione ławki miejsce

nogi do ławek miejskichPodczas negocjacji i ustalaniu budżetu dla parku bardzo dużym zaskoczeniem była kwota przeznaczona na zakup nowych ławek, gdyż była to jedna z droższych inwestycji. Po szczegółowym zbadaniu jednak okazało się, że ławki które tam stoją są niemal w nienaruszonym stanie. Wystarczy je tylko odmalować i od razu nabierają piękne wyglądu i elegancji. Były one wykonane prze miejskiego stolarza blisko 30 lat temu, lecz jak podkreślają najstarsi mieszkańcy miasta był to profesjonalista, który używał tylko najlepszych jakościowo materiałów. Dlatego zamiast wydawać niepotrzebne pieniądze na ławki wystarczą same nogi do ławek miejskich, które wystarczy zamienić z tymi starymi. Pozwoli to na zaoszczędzenie sporej liczby pieniędzy, które można przeznaczyć na inne cele i renowację w parku jak na przykład oczyszczenie miejscowego stawu, który był niegdyś bardzo dobra atrakcją turystyczną. Ze względu na brak zainteresowania prze tyle lat zarósł on bardzo mocno i trzeba będzie od samego dna zacząć go czyścić, co nie jest łatwa i tanią sprawą.

Cieszy nas fakt, że nasz park odzyska swoją dawną świetności i co najlepsze będzie to zrobione niższym kosztem niż zakładano na początku. Wszystko dzięki solidnie wykonanym ławką, których jakość zaskoczyła wszystkie osoby, które chciały je wymienić, wiec warto w życiu stawiać we wszystkim na dobra jakość.