Przejdź do treści

Nowoczesny akumulator do kampera

 

Nowoczesne akumulatory z zagęszczonym elektrolitem poleca się do stosowania w łodziach oraz kamperach, gdzie dochodzi do głębokich wyładowań urządzenia. Dzięki szczelnemu zamknięciu, akumulatory są bezpieczne w stosowaniu ponieważ nie dochodzi do wycieków. Urządzenia stosowane w kamperach muszą być również odporne na wstrząsy.

Jaki akumulator zamontować w kamperze?

akumulatory do kamperówŁodzie, jachty oraz kampery wymagają zastosowania specjalnych akumulatorów, które będą dostosowane do pracy cyklicznej. Żelowe akumulatory do kamperów odporne są na głębokie wyładowania, oraz odporne są na ekstremalne warunki użytkowania. W tego rodzaju akumulatorów płyn, który znajduje się wewnątrz, został zagęszczony i dzięki temu, nie dochodzi do jego wycieków. Akumulator jest bezpieczny w stosowaniu, ponieważ nie ulatniają się z niego żadne niebezpieczne gazy. Przed zakupem akumulatora należy zwrócić się do sprzedawcy, aby pomógł w wyborze odpowiedniego modelu. Na rynku jest ogromny wybór akumulatorów, pojemności oraz wielkości, zatem warto poradzić się specjalisty, który dobierze odpowiedni sprzęt do potrzeb danego klienta. Podczas zakupu warto zawrócić uwagę czy jest się w posiadaniu specjalnego rodzaju ładowarki, przeznaczonej do ładowania tego typu akumulatora. Jeśli posiada się tradycyjna ładowarkę do kwasowych akumulatorów, należy zakupić odpowiednio dobraną do zakupowanego akumulatora, ponieważ nie można ładować go innym sprzętem.

Specjalne akumulatory żelowe są bardzo polecane do stosowania w kamperach, ponieważ odporne są na głębokie wyładowania i pracę cykliczną. Dzięki stosowaniu odpowiedniej ładowarki nie dochodzi do przeładowywania urządzenia, a co za tym idzie – do zmniejszania jego pojemności. Jeśli będzie się odpowiednio ładowało urządzenie, z powodzeniem można stosować je przez lata.