Przejdź do treści

Nowoczesny kamping z namiotami sferycznymi

 

Zjawisko glampingu ma swoich zwolenników na całym świecie. Jest połączeniem blichtru i luksusu z przebywaniem na łonie natury. Wszystko dzięki wykorzystaniu namiotów sferycznych, które w odróżnieniu od zwykłych konstrukcji campingowych zapewniają komfort przez cały rok.

Namiot sferyczny na campingu

namioty sferyczneKonstrukcje stosowane na nowoczesnych polach namiotowych pozwalających na wynajem kulistych namiotów bazuje na rozwiązaniu stosowanym przy budowie kopuł geodezyjnych. W wielu miejscach są to te same namioty sferyczne jakie można spotkać w tymczasowych stacjach badawczych. Tak więc oprócz niebywałego, jak na warunki pól namiotowych komfortu można spodziewać się po nich wyjątkowej odporności na groźne zjawiska atmosferyczne, szczególnie porywiste wiatry a nawet trzęsienia ziemi. Wszystko za sprawą ich kulistej konstrukcji, która bazuje na prawach fizyki. We wnętrzu namiotu sferycznego można zamontować elegancką, drewnianą podłogę, która odizoluje od chłodnego podłoża oraz klimatyzację, aby letnie słońce nie dokuczało odpoczywającym. Natomiast wyposażone w klimatyczne piecyki namioty będą idealne aby spędzić w nich romantyczne ferie zimowe tylko we dwoje. Wystarczy tylko wyposażyć wnętrze namiotu w ciepłe, plecione koce oraz rozłożyć futerkowe skórki na wygodnych fotelach, aby pobyt w namiocie sferycznym kojarzył się z najlepiej spędzonym czasem. A jeśli namiot będzie wykonany z bezbarwnego tworzywa, wówczas nad głową będzie roztaczał się zachwycający widok.

Ciekawe konstrukcje jakimi są namioty sferyczne coraz częściej znajdują także zastosowanie jako namioty ogrodowe przy restauracjach. Niewielkie, 6-metrowe konstrukcje są idealne do ogródków piwnych, natomiast nawet 20-metrowe kopuły pozwalają na urządzenie w nich naprawdę pokaźnego przyjęcia.