Przejdź do treści

Nowoczesny system parkingowy

 

Parking, a raczej miejsca parkingowe obecnie są bardzo ciężkim tematem. Obecnie jest coraz więcej samochodów na ulicach co skutkuje brakiem miejsc do parkowania. Ludzie częściej jeżdżą samochodem, a mniej poruszają się pieszo. Nawet na małe zakupy wszyscy jeżdżą autami.

Zalety systemów parkingowych

Systemy parkingoweObecnie jest wiele różnych systemów parkingowych. Jednak najbardziej popularne okazują się systemy parkingowe zajętości miejsc. Przede wszystkim są one widoczne i najczęściej spotykane na dużych parkingach. Działa to w ten sposób, że przed wjazdem na parking każdy ma wiedzę o ilości zajętych, jak i wolnych miejsc. Przed wejściem jest tabliczka wyświetlająca takie informacje. Na całym parkingu są zamontowane czujniki. W momencie kiedy samochód wjeżdża na dane miejsce to lampka nad nim zaświeca się na czerwono co  świadczy o miejscu zajętym. Lamki widać z daleka. Tak samo przed każdą alejką na liczniku zmienia się liczba miejsc zajętych i wolnych, czy na głównej tablicy przy wjeździe. Wówczas dany kierowca wie ile jest miejsc wolnych i do której alejki może wjechać. Przede wszystkim takie systemy na parkingu zaoszczędzają czas i kierowca nie musi jeździć w kółko w celu znalezienia miejsca. Coraz częściej takie systemy można znaleźć na parkingach w galeriach handlowych. Jest to bardzo dobre rozwiązanie i przydatne, a także ułatwiające zaparkowanie osobom przyjeżdżających na przykład na zakupy.

Reasumując na drogach pojawia się coraz więcej samochodów, a miejsc parkingowych nie przybywa. Nawet w galeriach czasami kierowcy mają problem z zaparkowaniem. Wówczas błądzą po parkingu w celu znalezienia chociaż jednego miejsca na parkingu. Mając taki system zajętości miejsc na wstępie kierowca ma świadomość o ilości dostępnych wolnych miejsc.