Przejdź do treści

Nowy pomnik dziadka i blaty granitowe

blaty granitowe w bydgoszczy

W tym roku moi rodzice zdecydowali, że trzeba będzie kupić dziadkowi nowy pomnik. W sumie stary nie wyglądał jeszcze najgorzej. Od pogrzebu dziadka minęło dziesięć lat. Jednak mimo upływu tego czasu nie było widać żeby pomnik gdzieś popękał czy uległ jakiemuś innemu zniszczeniu.

Blaty granitowe niestety nie są tanie

blaty granitowe w bydgoszczyJednak rodzice sprzedali ostatnio drugie mieszkanie. Mieli też w związku z tym dość dużo pieniędzy i stwierdzili, że dziadkowi się po prostu należy wymiana pomnika na nowy. Szczególnie, że mieszkanie które właśnie zostało sprzedane było po dziadku. Skoro rodzice tak chcieli nie miałam zamiaru ich odwodzić od tego pomysłu. No przecież każdy ma prawo spożytkować pieniądze w sposób jaki tylko chce. Szczególnie, że dziadek był naprawdę wspaniałą osobą i w ten sposób okażą mu należny szacunek i pamięć. Mamie nigdy nie podobały się wielkie grobowce, chciała by pomnik był mały i ładny. Podobały się jej nagrobki granitowe, które zresztą teraz są chyba najbardziej popularne. W sumie takie blaty granitowe w bydgoszczy nie były tanie, jednak cena ich była niższa od chociażby nagrobków marmurowych. Mama chciała tez elewacje kamienna, która przy nowym pomniku będzie wyglądała na pewno pięknie. Ja uważam, że granit jest najlepszym kamieniem, z którego można zrobić pomnik. W mieście bydgoszcz na szczęście jest dosyć dużo zakładów kamieniarskich gdzie taki pomnik można zamówić. Także będzie też na pewno duży wybór. Rodzice jeździli po zakładach i zastanawiali się jaki pomnik wybrać. Jedne były bardziej praktyczne, inne ładniejsze. Mama chciała oczywiście żeby pomnik był i ładny i praktyczne.

A jak się okazało mimo tego, że zakładów było wiele nie było to wcale takie proste. Stwierdziłam, żeby kierowała się kwestią estetyczną. Przecież skoro pomnik dużo kosztuje to musi być w jakimś stopniu praktyczny.