Przejdź do treści

O malowaniu ogniochronnym konstrukcji stalowych

konstrukcje stalowe

Jestem Krzysiek. Wróciłem dzisiaj szybciej z pracy. Na magazynie zepsuła się maszyna. Przyjechał specjalista i powiedział, że potrzebuje więcej czasu i niestety dzisiaj nie ruszy produkcja. Szef niechętnie ale puścił wszystkich do domu.

W telewizji pokazywali malowanie ogniochronne konstrukcji stalowych

konstrukcje stalowe

Będziemy musieli zrobić kilka nadgodzin żeby nadrobić to zwolnienie, włączyłem sobie telewizor i leciał właśnie program o konstrukcjach stalowych zakładanych za granicą. Firma, w której były kamery pokazywali jak wygląda każdy etap produkcji. Na początku konstrukcje stalowe są montowane przez specjalistów. Następnie są malowane kilkoma warstwami różnych farm. na początku odbywa się skuteczne malowanie ogniochronne konstrukcji stalowych. Jest to bardzo ważna funkcja. Daje bezpieczeństwo w trakcie pożaru. Dzięki temu jest szansa na mniejsze szkody w trakcie pożaru. Później po wyschnięciu konstrukcje są przetransportowane do kolejnego malowania. Malowanie antykorozyjne jest równie ważne i wpływa na możliwość użytkowania konstrukcji przez wiele lat. Malowanie antykorozyjne konstrukcji stalowych wpływa na zabezpieczenie w maksymalnym stopniu przed korozją czyli stratami. Korozja to główny czynnik zniszczenia konstrukcji. Zabezpieczenia konstrukcji stalowych, są ważne dla klientów, którzy decydują się na ich zakup. W firmie była pokazana także inspekcja techniczna powłok malarskich. Używali specjalnych technik i preparatów aby sprawdzić czy konstrukcje zostały właściwie przygotowane do wysyłki. Bardzo podobał mi się ten program. Sam chciałbym kiedyś mieć możliwość pracy w takim magazynie.

Był bardzo nowoczesny i widać było, że pracownicy mają możliwość pracy na najlepszych urządzeniach. Po programie zabieram się za obiad, żona przyjdzie i się zdziwi jak wszystko będzie już dla niej przygotowane i ciepłe.