Przejdź do treści

Obuwie robocze w nowej pracy

obuwie robocze

Po studiach niestety nie ułożyło się tak, jakbym tego chciała. Nie dostałam pracy w wymarzonym zawodzie i musiałam tymczasowo szukać sobie czegoś innego. Znalazłam pracę w takim przetwórstwie, miałam składać elementy takich urządzeń elektrycznych w całość.

Profesjonalny sklep z obuwiem roboczym

obuwie roboczePierwszego dnia pracy miałam obowiązkowe szkolenie BHP. Cieszyłam się i tak, że mogę gdzieś pracować, więc nie narzekałam. Był to producent takich różnych mebli, ja miałam je tylko tam odpowiednio oznaczać. Na szkoleniu, dowiedziałam się, że obowiązkowe jest obuwie robocze, ponieważ różne rzeczy się nieraz dzieją. Zawsze może mi jakiś element spaść na stopę, a wtedy but amortyzuje, i nie jest to bolesne. Niestety, nie mieli mojego rozmiaru, więc musieli powiadomić tani sklep z obuwiem roboczym, że potrzebny jest rozmiar 36 na cito, jak to się mówi. Do tego czasu dostałam o numer większe, żeby nie tracić dnia pracy, a następnego dnia miałam już otrzymać zestaw butów, bo producent obuwia roboczego się do tego zobligował. I jeszcze jakichś specjalnych rękawic. Wszystko musiało być zgodnie z tymi zasadami BHP, bo gdyby jakaś kontrola wpadła, to pracodawca dostałby ogromną karę za nieprzestrzeganie przepisów. Dlatego posiadanie rękawic roboczych było obowiązkowe. Nasz producent rękawic roboczych wysyła nam wszystko w odpowiednim rozmiarze. Nie przeszkadzało mi to, nawet lepiej, nie musiałam niszczyć dłoni, ani nosić swojego obuwia. Potem mogłam się tylko przebrać, i na świeżo wrócić do domu. Dobrze, że ta produkcja jest tak blisko mnie, ponieważ nie będę musiała wydawać na dojazdy.

Mam rowerek, taki zwykły składany, i mogę sobie nim spokojnie dojeżdżać. Ciekawe, czy producent obuwia nie zapomni o mnie, i czy na następny dzień będę już miała swój rozmiar, bo moje małe stopy pływały w tych za dużych butach. Wszyscy w mojej rodzinie mają koło rozmiaru 40, a ja taka jedyna miałam miniaturowe stopy.