Przejdź do treści

Odkryj świat na nowo dzięki soczewkom kontaktowym!

W dzisiejszym świecie mamy tyle alternatyw, iż niemal wszystko to co niegdyś sprawiało nam problemy dziś możemy zastąpić w skuteczny sposób czymś, co całkowicie je wyeliminuje. Jest to bardzo pomocne szczególnie w przypadku wady wzroku, kiedy okulary możemy zastąpić szkłami kontaktowymi.

Zalety soczewek kontaktowych

soczewki kontaktowe z KrakowaOd dziecka posiadam dosyć poważną wadę wzroku i niestety w związku z tym odkąd pamiętam byłam skazana na noszenie okularów. Nigdy tego nie lubiłam, ponieważ nie mogłam razem z innymi dziećmi często bawić się wspólnie z obawy, że uszkodzę swoje okulary. Często też były one powodem różnych drwin przez co narobiłam sobie niemałych kompleksów. Pewnego dnia usłyszałam o szkłach kontaktowych. Z początku nie mieściło mi się w głowie, by cokolwiek wkładać sobie do oka, jednak z biegiem czasu zagłębiając się coraz mocniej w ten temat odkryłam niesamowite zalety soczewek i postanowiłam pożegnać się z moimi okularami raz i na zawsze. Soczewki kontaktowe to nie tylko zwykła alternatywa dla tradycyjnych okularów. Są one lepsze z wielu względów, a jednym z nich jest fakt, iż pole naszego ostrego widzenia nie jest ograniczone oprawą. Moje pierwsze soczewki kontaktowe z Krakowa, jakie postanowiłam zamówić były soczewkami standardowymi. Od razu pierwszego dnia poczułam różnice w widzeniu oraz niesamowity komfort. Okazało się, że soczewek praktycznie w ogóle nie czuć, a utrzymanie ich w czystości jest bardzo łatwą czynnością, która naturalnie wchodzi w nawyk. Poza tym soczewki są o wiele tańsze od okularów, zatem w razie ich zniszczenia, pogorszenia się naszej wady, czy też zakończenia okresu ważności, zapłacimy o wiele mniej, aniżeli w przypadku wymiany całych okularów czy chociażby szkieł.

Obecnie jestem na etapie eksperymentowania z kolorowymi soczewkami. Odnalazłam świetną firmę z Krakowa, która produkuje soczewki nie tylko przepięknie podkreślające naturalny kolor naszych oczu, ale również i takie, które całkowicie zmieniają ich barwę, a przy tym nie wyglądają sztucznie.