Przejdź do treści

Odszkodowania dla kierowców

Jakiś czas temu spotkałam się z bardzo nieprzyjemną sytuację. Prawidłowo poruszałam się po drodze miejskiej, przez co rozumiem dostosowanie prędkości do znaków oraz do warunków pogodowych i natężenia ruchu. Niestety, na skutek wjechania w dziurę, której nie miałam możliwości ominąć, moje koło praktycznie zostało urwane, co wiązało się z bardzo kosztowną naprawą.

Odszkodowania wypłacane za zdarzenia drogowe

odszkodowania komunikacyjne krakówJuż na samym początku wiedziałam, że będę dochodziła odszkodowania, jednak Miejski Zarząd Dróg odesłał mnie do swojego ubezpieczyciela, który z kolei nie chciał mi wypłacić kwoty, która pozwoliłaby mi doprowadzić samochód do stanu sprzed wypadku. Dlatego właśnie postanowiłam poszukać pomocy prawnej. Na szczęście udało mi się znaleźć prawnika, którego domeną są odszkodowania komunikacyjne Kraków. Prawnik natychmiast przystąpił do działania a jego skuteczność była godna podziwu. Złożył w moim imieniu stosowne odwołanie do ubezpieczyciela, a gdy nie zostało ono uwzględnione, reprezentował moje interesy w sądzie. Jestem bardzo zadowolona, ponieważ wykazał brak związku wartości rynkowej pojazdu z poniesionymi przeze mnie stratami. Dzięki temu udało mi się otrzymać pieniądze, które faktycznie umożliwiły mi całkowite usunięcie szkody i doprowadzenie pojazdu do nienagannego stanu technicznego. Bardzo odpowiadał mi również fakt, że honorarium prawnika nie było zbyt wygórowane.

Decydując się na wystąpienie o odszkodowanie za szkodę komunikacyjną, spodziewałam się poważniejszego podejścia do mojego problemu. Gdy firma jednak nie chciała wypłacić mi pieniędzy, które zgodnie z prawem mi się należały, zdecydowałam się skorzystać z pomocy prawnika. Okazało się bardzo dobrą decyzją, ponieważ dzięki temu udało mi się uzyskać odpowiednią kwotę odszkodowania.