Przejdź do treści

Ogrzewanie pelletem drzewnym

Materiałów opałowych dostępnych w sprzedaży jest obecnie całe mnóstwo. Nie musimy już wybierać pomiędzy węglem a drewnem opałowym. Wiele osób jeszcze się nie może przekonać do stosowania nowych rodzajów opału. Jednak im szybciej się takie osoby do tych rozwiązań przekonają tym lepiej. Chodzi o to, że zasoby węgla mocno się kurczą i automatycznie rosną ceny tego materiału opałowego.

Sprawdzony pellet do ogrzewania domu

ekonomiczny pellet olczykTrzeba przyznać, że kaloryczność węgla jest na bardzo wysokim poziomie. Jednak nie oznacza to wcale tego, że powinniśmy tylko węglem palić w naszych kotłach od centralnego ogrzewania. Zdecydowanie warto być otwartym na inne rozwiązania. Ostatnimi czasy szczególnie dużym uznaniem zaczął cieszy się ekonomiczny pellet Olczyk. Tenże materiał opałowy jest zarówno bardzo tani jak i jednocześnie jest kaloryczny. W zasadzie to kaloryczność tego pelletu nie jest wcale o dużo mniejsza niż kaloryczność innych materiałów opałowych jakie znamy. Generalnie pellet drzewny z drzewem ma bardzo dużo wspólnego. Materiał ten powstaje bowiem z prasowanych wiórów drzewnych, które się doskonale palą dając przy tym mnóstwo ciepła. Podkreślić też należy, że taki pellet nie wpływa na zwiększanie wycinki lasów. Często produkowany jest on z wiórów stanowiących odpady tartaczne. Uprawia się również wierzbę energetyczną, którą wykorzystuje się do produkcji wysokiej jakości pelletu drzewnego.

Na ten moment mnóstwo osób zastanawia się nad tym jaki rodzaj opału wybrać. Okazuje się, że węgiel ma naprawdę sporą konkurencję. Osoby poważniej zainteresowane zakupieniem pelletu drzewnego powinny poszukać tego materiału na składach opału. Często produkty te dostępne są również w niektórych większych marketach. Sprzedawane są tam one w wersji workowanej.