Przejdź do treści

Ogrzewanie podłogowe w podłodze drewnianej

Ogrzewanie podłogowe to coraz bardziej popularne rozwiązanie stosowane w różnych pomieszczeniach domów i mieszkań. Stanowi nowoczesną alternatywę dla tradycyjnych grzejników.

Konserwacja podłogi: olej osmo

olej osmoRezygnując z kaloryferów musimy jednak pamiętać i kilku aspektach. Niekiedy trzeba dokupić dodatkowe ograniczniki temperatury lub pompę ciepła. Nie są to tanie elementy. W przypadku podłóg drewnianych jak najbardziej możemy instalować ogrzewanie podłogowe. Zwłaszcza, gdy służy ono uzyskaniu efektu ciepłej podłogi w wybranych pomieszczeniach. Jeśli podłoga jest pokryta lakierem bona mega, jest dzięki temu dobrze zakonserwowana. Dlatego ciepło będzie transmitowane w łatwy sposób. Bona traffic to dodatkowa powłoka, która również poprawia przewodnictwo cieplne podłogi. Generalnie drewno nie lubi zmian temperatury, ale istnieją rozwiązania dla wybranych gatunków, które się sprawdzają. Są nimi np. merbau lub dąb. Olej osmo w konkurencyjnej cenie może nie tylko zakonserwować podłogę, lecz także podkreślić jej naturalny kolor. Cena oleju jest możliwa do sprawdzenia w sklepach internetowych. Istnieją też gatunki drewna, których nie powinno się kłaść planując ogrzewanie podłogowe – są bardziej podatne na kurczenie i zmiany wilgotności. Nie poleca się buku i jesionu. Lakier bona traffic hd poprawia trwałość podłóg intensywnie użytkowanych w miejscach publicznych lub restauracjach. Grubość podłogi drewnianej z ogrzewaniem powinna być możliwie najmniejsza – im grubsza warstwa, tym trudniejsze będzie przewodzenie ciepła. Olej do blatów kuchennych zastosowany w pobliżu ogrzewania podłogowego może niekorzystnie wpływać na strukturę drewna.

Olej przeznaczony do podłóg dobrze sprawdzi się jako dodatkowa warstwa. Podłoga z paneli także może być układana na ogrzewaniu podłogowym zgodnie z instrukcją.