Przejdź do treści

Organizacja przyjęcia na Pierwszą Komunię

Za półtorej roku moja córka będzie miała Pierwszą Komunię Świętą. Mimo to już biorę się za organizację sali na ten dzień. W zasadzie to i tak dosyć późno w porównaniu do innych mam. Terminy w restauracjach są bardzo odległe i już teraz wiele z nich było zajętych na okres komunijny.

O czym pamiętać organizując Pierwszą Komunię?

sala na Pierwszą Komunię w WarszawieZatem w pierwszej kolejności przygotowania do przyjęcia pierwszokomunijnego należy rozpocząć od ustalenia liczby zaproszonych osób oraz znalezienia odpowiedniej sali, która będzie w stanie ich pomieścić. Mieszkając w Warszawie wielu rodziców szuka sali poza jej okolicami sądząc, że koszty przyjęcia będą niższe. Jednak sala na Pierwszą Komunię w Warszawie też może być tania, a do tego nie trzeba organizować transportu dla gości poza miasto. Dlatego zdecydowałam się sali szukać w mieście. Następnie wszystkich, których planujemy zaprosić należy poinformować, moim zdaniem można zrobić to telefonicznie, jednak zdecydowanie bardziej elegancko będzie wysłać zaproszenia pocztą. Dalej organizacja wiąże się głównie ze współpracą z restauracją, w której zamierzamy urządzić Pierwszą Komunię. Należy nie tylko określić menu, ale także zadbać o kwestię dekoracji. Często sale proponują własne rozwiązania w związku z czym nie musimy zatrudniać osobno dekoratora bądź też samodzielnie stroić sali. Gdy mamy już obraz tego, jak będzie wyglądało miejsce przyjęcia, należy ustalić jak posadzić gości. Możemy zdecydować się na mniejsze okrągłe stoły bądź kilka razem połączonych. 

Szczerze muszę przyznać, że organizacja takiego przyjęcia wcale nie jest takim lekkim zajęciem. Trzeba wykonać wiele telefonów i przynajmniej kila razy zjawić się w restauracji przed dniem uroczystości. Nie wyobrażam sobie jednak ile pracy musiałabym włożyć, gdybym chciała organizować przyjęcie w domu i samodzielnie przygotować wszystko.