Przejdź do treści

Papierowe torebki reklamowe

Coraz częściej w sklepach, w galeriach handlowych, czy cukierniach, zamiast klasycznej reklamówki foliowej dostajemy torbę wykonaną z papieru. Jest to ekologiczne rozwiązanie w czasach kiedy wysypiska śmieci są zasypane jednorazowymi foliówkami, które rozkładają się przez setki lat.

Gdzie jest stosowana papierowa torba?

torby papierowe reklamowe producentOd kiedy zaczęto stosować ekologiczne opakowania, to coraz chętniej po nie sięgają duże sieci handlowe, a nawet małe sklepiki osiedlowe. Konsumenci zaczęli sobie uświadamiać jak szkodliwy wpływ dla środowiska ma kolejna, zużyta reklamówka foliowa, którą potrzebujemy tylko po to, aby dostarczyć zakupy do domu, a potem ją wyrzucić. Torby papierowe reklamowe producent wytwarza z materiałów pochodzących z recyklingu, czyli z makulatury. Najczęściej spotykamy szare torby, bo takie są najtańsze i najzdrowsze dla naszej Ziemi ponieważ nie są farbowane. Do umieszczenia loga producenta na produkcie, wykorzystuje się drukarki cyfrowe, które ekologicznym tuszem nanoszą wzór na papierową powierzchnię. W taki sposób powstaje w pełni biodegradowalna torba papierowa, którą możemy dostać w sklepie odzieżowym, czy obuwniczym. Znane marki zaczęły nimi zastępować powszechne torby foliowe i w ten sposób czynnie wpływają na stan naszej planety. Reklamowe torby z makulatury są dostępne niemalże w każdym rozmiarze, po to aby móc trafić do szerszego grona klientów. Nawet znani jubilerzy proponują swoim klientem, estetyczne torby papierowe z logiem reklamującym ich sklep, do których pakują zakupione produkty.

Moda na bycie eko cały czas się rozwija i trafia do coraz to nowych odbiorców, którzy doceniają starania producenta, wytwarzającego produkty nie szkodzące środowisku. Torby te są nieco droższe od klasycznej reklamówki, ale są dużo bardziej estetyczne.