Przejdź do treści

Płatności kartą wielkim udogodnieniem

Odkąd w większości miejsc wprowadzono możliwość płacenia kartą płatniczą praktycznie nigdy nie mam przy sobie gotówki. Czuję się z tym bardzo dobrze, bo wiem że dzięki temu nie wydam zbyt szybko moich pieniędzy.

Płatności kartą coraz popularniejsze

money-256314_1280A jeszcze lepszym rozwiązaniem jest wprowadzenie płatności telefonem używając do tego specjalnej aplikacji. Nie trzeba nosić przy sobie wszystkich dokumentów, a wystarczy tylko telefon. Dlatego uważam, że terminale płatnicze powinny być wszędzie. Niestety są jeszcze takie miejsca, w których terminale pos nie są używane. Najczęściej są to bary czy różne dyskoteki. Może gdyby nie to, że mając terminal pos, za każdą transakcję sprzedawca musi płacić prowizję, to pewnie były wszędzie. Ostatnio słyszałam, że w jednym z państw nadbałtyckich płatności mają się odbywać tylko i wyłącznie za pomocą kart płatniczych. Zniknie u nich całkowicie gotówka. Zastanawiam się czy rzeczywiście wprowadzą takie rozwiązanie i czy się ono sprawdzi. Natomiast wracając do braku gotówki w moim portfelu zdarza się tak, że nagle jest ona potrzebna. I zaczyna się szukanie najbliższego bankomatu, a z nich najbardziej nie lubię korzystać po tym jak ostatnio z mojej karty zostały sczytane dane. A dzień później ktoś próbował na nie zrobić transakcje w państwie Ameryki Południowej. Na szczęście mój bank szybko zareagował i momentalnie zablokował moją kartę płatniczą. Dzięki temu też udaremnili pobranie z mojego konta jakiejkolwiek kwoty. Od tamtego czasu kiedy tylko muszę wypłacić pieniądze z bankomatu dokładnie sprawdzam czy nie ma na nim żadnych nakładek, które mogłyby znów w jakiś sposób zdobyć moje dane.

Dlatego uważam, że dobrym rozwiązaniem byłoby pozbycie się gotówki i możliwość tylko i wyłącznie przelewów i płatności kartą. Z takim rozwiązaniem jedynie mogliby mieć problem starsi ludzie.

Polecamy: www.cardpoint.pl