Początki przygody z nurkowaniem

Polacy różnie podchodzą do kwestii spędzania swoich dni urlopowych. Chociaż część z nas preferuje odpoczynek nad polskim morzem lub w górach, to ja i większość z moich znajomych nie wyobrażamy sobie innej opcji niż wylot do ciepłych krajów, w których nie musimy obawiać się zmienności pogody i możemy korzystać z wielu atrakcji, które w Polsce byłyby niewykonalne.

 

Kursy nurkowania w Poznaniu

kurs nurkowania poznańPodczas ostatniego urlopu pierwszy raz miałem okazję spróbować swoich sił w nurkowaniu i byłem tym absolutnie zachwycony. Moja radość byłaby jednak zdecydowanie większa, gdyby mógł skorzystać z oferty nurkowania w ciekawszy i głębszych miejscach. Żeby jednak móc z niej skorzystać trzeba było przejść kurs nurkowania na miejscu lub pokazać świadectwo ukończenia takiego kursu wcześniej. Niestety, było to dość czasochłonne i drogie rozwiązanie, ale uznałem, że skoro muszę zaliczyć kurs nurkowania Poznań, w którym na co dzień mieszkam, z pewnością mi to umożliwi. Okazało się, że faktycznie w Poznaniu są organizowane szkolenia z nurkowania, chociaż nie jest to wcale tak łatwo dostępne w innych miastach w Polsce. Na szczęście w mieście wybudowano kilka lat temu nowy aquapark z głębokim basenem do skoków do wody, dzięki czemu kursy nurkowania mogą być organizowane regularnie przez cały rok, a ponieważ cieszą się dużym zainteresowaniem to takie zapotrzebowanie jest zaspokajane.

Podczas kursu nauczyłem się naprawdę sporo i podczas mojego kolejnego wyjazdu już drugiego dnia po przylocie zapisałem się na nurkowanie w polecanym w przewodniku turystycznym miejscu. Lokalny instruktor był pod wrażeniem tego, jak sobie radzę podczas schodzenia pod wodę i pytał od ilu lat nurkuję. Byłem dumny i z siebie i z tego, że mieszkam w mieście, w którym organizowane są tak profesjonalne szkolenia z nurkowania.