Przejdź do treści

Podłoga z płytek

Stając przed koniecznością wyboru produktów remontowych, dzięki którym możliwe będzie wykonanie dobrej jakości podłogi w naszym mieszkaniu, coraz częściej decydujemy się na płytki. Biorąc pod uwagę ich zróżnicowanie w zakresie asortymentu, a co za tym idzie, również i właściwości, jakimi się one cechują, trend ten nie powinien nas zaskakiwać.

Listwy do podłogi z płytek

listwy do płytekOczywiście, w momencie, kiedy wykładamy naszą podłogę wybranymi wcześniej płytkami, niewiele zmienia się dla nas w zakresie konieczności odpowiedniego wykończenia tej podłogi. Aby tak się stało, powinniśmy zaopatrzyć się we właściwie dopasowane listwy do płytek, które bez większego problemu znajdziemy w sklepach remontowych. Listwy te mogą być wykonane z różnych tworzyw, ale w przypadku podłogi zrealizowanej przy wykorzystaniu płytek, doskonałym pomysłem na uzupełnienie jej oprawy, może okazać się wykorzystanie listew aluminiowych. Charakteryzują się one dużą dostępnością w sklepach, a ich projekty najczęściej cechują się neutralnością i uniwersalnością wystarczającymi do tego stopnia, by możliwe było ich dopasowanie do płytek o różnych kolorach i wzorach. Wykończenie podłogi listwami ma bardzo duże znaczenie dla podniesienia estetyki wykonania naszej podłogi. Dzieje się tak, ponieważ listwy mocowane na łączeniu ściany z podłogą, pozwalają ukryć wszelkiego typu nierówne docięcia płytek, tworząc spójną i niezwykle jednolitą całość.

Ciekawym aspektem listew przypodłogowych jest fakt, iż mogą być one mocowane w różny sposób. Niektóre z metod będą dla nas łatwiejsze i szybsze, inne zaś będą cechowały się zdecydowanie większą trwałością, jeśli chodzi o długoletniość korzystania z ich funkcjonalności, bez konieczności ich poprawiania lub wymiany na nowe produkty.