Przejdź do treści

Podstawowe funkcje oprogramowania do faktur

Program komputerowy, który jest dzisiaj potrzebny w każdej firmie, to oczywiście ten, który służy do wystawiania faktur. Nawet najmniejsze firmy jednoosobowe doceniają dzisiaj możliwości, jakie płyną z użytkowania właśnie takich programów. Ułatwiają one zarówno rozliczenia z kontrahentami jak i przekazywanie dokumentów do księgowości.

Najważniejsze funkcjonalności programów fakturowych

oprogramowanie do fakturPodstawową funkcją każdego programu jest oczywiście wystawianie dokumentów sprzedażowych. Łatwe i intuicyjne wystawienie faktury to cecha wspólna wszystkich programów do tego stworzonych. Każdy program umożliwia również łatwe wysłanie faktury do kontrahenta. Dokument można zapisać na dysku i wysłać ze swojej poczty mailowej, ale są też takie programy, które fakturę wyślą automatycznie. Najlepsze programy działają w trybie online i zapisują wystawione dokumenty na dyskach w chmurze. Dla użytkownika oznacza to, że takie oprogramowanie do faktur można uruchomić na dowolnym komputerze. Wystarczy się zalogować na odpowiedniej stronie internetowej i od razu ma się dostęp do wszystkich wystawionych wcześniej dokumentów. Takie oprogramowanie ma również wersję mobilną w postaci aplikacji na telefon komórkowy. Wtedy do wystawienia faktury nie potrzeba nawet komputera, bo można to zrobić za pomocą aplikacji. Na koniec jeszcze warto pamiętać o generowaniu plików kontrolnych z wystawionych faktur VAT. Tą funkcjonalność oferują wszystkie programy.

Im większa firma tym więcej wystawianych faktur. Dla małych firm w zupełności wystarczające są programy z opisaną powyżej funkcjonalnością. W płatnych wersjach nie ma żadnych limitów w zakresie liczby wystawianych dokumentów. Oprogramowanie idealne dla małych firm kosztuje maksymalnie kilkanaście złotych miesięcznie. To naprawdę niewiele jak za takie ułatwienie w prowadzeniu własnej firmy.