Przejdź do treści

Polecane kamery zewnętrzne

Ceny kamer z roku na rok są coraz mniejsze. Firmy zajmujące się produkcją profesjonalnych kamer do monitoringu z roku na rok wypuszczają na rynek coraz nowsze wersje swoich produktów. Każdy z nowych modeli zadziwia swoimi funkcjami. Na dzień dzisiejszy kamery do monitoringu możemy kupić w wielu sklepach stacjonarnych oraz w Internecie.

Nowoczesne kamery do użytku zewnętrznego

kamera zewnętrznaDostępne w sprzedaży kamery do monitoringu dzielą się na dwa rodzaje. Pierwszym z nich są kamery wewnętrzne, które jak sama nazwa wskazuje przeznaczone są do użytku wewnątrz pomieszczeń. Drugim typem kamer są kamery zewnętrzne. Zapewne się Państwo domyślacie, że te drugie są urządzeniami bardziej odpornymi na różne czynniki. Większość takich kamer posiada specjalne tuby, które chronią kamerę przed wpływem zmieniających się warunków atmosferycznych. Co ciekawe często kamera zewnętrzna jest w stanie pracować nawet przy ujemnych temperaturach. Niektóre modele pracują poprawnie nawet przy temperaturze -30 stopni Celsjusza. Kamery zewnętrzne również można podzielić na dwie grupy. Pierwszą z nich są kamery przewodowe, które są łączone kablem z rejestratorem, który dokonuje zapisu na dysk. Drugim rodzajem są kamery bezprzewodowe, które obecnie stosowane są częściej z racji komfortu korzystania z nich. Jedyne czego one potrzebują do działania jest dostęp do Internetu bezprzewodowego. Dużym plusem jest to, że możemy mieć dostęp do takiej kamery z dowolnego miejsca na ziemi.

Ogólnie rzecz biorąc stosowanie kamer jest jednym z najskuteczniejszych sposobów na zapewnienie bezpieczeństwa w firmach. Pliki z nagraniami bardzo często pomagają w uchwyceniu sprawców włamania czy kradzieży. Dodatkowo czuwają one nad bezpieczeństwem pracowników i pomagają w ustaleniu szczegółów wypadku do jakiego doszło w naszej firmie.