Przejdź do treści

Polecane kosmetyki samochodowe

 

Dla wielu osób samochód jest jednym z najcenniejszych rzeczy jakie posiadają. Każdy właściciel samochodu stara się więc dbać o niego tak bardzo jak tylko jest to możliwe. Oczywiście podstawowy zabieg pielęgnacyjny jaki stosują kierowcy to mycie pojazdu. Wielu kierowców decyduje się na mycie auta w myjniach ale zdarzają się i tacy, którzy nie mają do nich zaufania i wolą umyć samochód samodzielnie w pobliżu swojego garażu. 

Najlepsze kosmetyki do auta

chemia do mycia samochodówZwykła woda nie nadaje się do profesjonalnego umycia naszego samochodu. Czystą wodę możemy jedynie użyć do płukania wstępnego oraz do zmycia z powierzchni auta piany powstałej przy myciu właściwym. Koniecznie musimy więc czystą wodę wzbogacić o różne substancje myjące. Chemia do mycia samochodów to obecnie nie tylko szampony. Coraz częściej spotkać można osoby, które zamiast szamponu do mycia auta wolą używać aktywnej piany. Jeden zbiornik takiej piany może wystarczyć nawet na kilkanaście zastosowań. Kupić ją można w niemal każdym sklepie motoryzacyjnym. Sporo osób decyduje się na kupno aktywnej piany na stacjach benzynowych. Oprócz niej możemy tam nabyć również szampon do mycia samochodu. Niezwykle istotną kwestią jest również materiał jaki używamy do mycia. Koniecznie używajmy materiałów miękkich, co do których mamy pewność, że nie uszkodzą one naszego lakieru. Lakiernicy zalecają by do mycia powierzchni pokrytych lakierem stosować miękkie ścierki z mikrofibry lub też specjalne gąbki do mycia samochodów.

Ogólnie rzecz biorąc rynek chemii samochodowej jest pełen różnorakich substancji stosowanych do pielęgnowania samochodów. Tyczy się to oczywiście zarówno lakieru jak i wnętrza auta. W sklepach motoryzacyjnych możemy dodatkowo nabyć różne substancje powodujących nabłyszczanie lakieru. Są nimi specjalne woski oraz pasty polerskie.