Przejdź do treści

Poliwęglan lity do sprytnych rozwiązań

Poliwęglan

Zastosowanie materiałów z tworzyw sztucznych jest coraz bardziej obszerne. Coraz więcej stosuje się plastikowych elementów do tego, aby uwydatnić wytrzymałość, czy bardziej zabezpieczyć dany element.

Dlaczego poliwęglan lity

PoliwęglanCiekawym sposobem na zasłonięcie się przed nadmiernym słońcem czy odpadami jest zastosowanie daszków. Są to elementy widziane na balkonach, tarasach, nad patio czy nad wejściem do domu. Bardzo często montowany pozostaje również daszek z poliwęglanu. Jest to niezwykle wytrzymały materiał, dzięki któremu można znacznie lepiej zabezpieczyć teren. Zastosowany do tego materiał to trwały poliwęglan lity. Wyszczególnia się tym, iż jest odporny na uderzenia niemal 300 razy bardziej niż typowe szkło. Być może właśnie, dlatego zastosowanie jego się zwiększa. Poliwęglan komorowy zostaje wykorzystany, jako forma przeszklenia na przykład dachowego. To nic innego jak świetliki z poliwęglanu, które są niezwykle przydatne zwłaszcza w odniesieniu do hal magazynów i na produkcji. Takie płyty poliwęglanowe mają także zastosowanie bardziej dekoracyjne. Można z nich utworzyć elegancko podwieszane sufity w naszych domach. Na pewno niektóre osoby znajdą także inne sposoby na wykorzystanie tego bardzo solidnego i wytrzymałego materiału. Płyty te pokryte są specjalnym środkiem UV, dzięki czemu jest to materiał odporny także na promieniowanie słoneczne. Same płyty są bardzo plastyczne i lekkie. Można swobodnie nadawać im kształt zarówno na zimno jak i na ciepło, czyli pod wpływem podgrzewania wyższą temperaturą. Dzięki temu można efektownie dekorować ogrody i oranżerie. Na pewno znacznie łatwiej jest utworzyć własne szklarnie dzięki temu materiałowi.

Sposobów na zastosowanie poliwęglanu jest mnóstwo, najważniejsze jest to, iż materiał jest na tyle wytrzymały, że producenci dają nawet dziesięcioletnią gwarancję na nie.