Przejdź do treści

Polskie rowerowe wakacje

Polska jest krajem o bardzo bogatej kulturze zarówno historycznej jak i przyrodniczej dlatego planując najbliższe wakacje lub nawet jakieś wypady weekendowe warto jest zapoznać się z ciekawymi miejscami rozmieszczonymi na terenie całego naszego kraju. Dodatkowo coraz częściej promowany jest wypoczynek aktywny w postaci wypadów rowerowych gdzie w połączeniu ze zwiedzaniem może się okazać bardzo ciekawym doświadczeniem.

Rowerem przez Polskę

wyprawy rowerowe - PolskaNa terenie całego naszego pięknego kraju powstaje coraz więcej różnego rodzaju tras rowerowych a i także poza nimi jest wiele mniejszych drug, gdzie natężenie ruchu samochodowego jest dość małe. Takie warunki pozwalają nam na zorganizowane wyprawy rowerowe – Polska na dwóch kółkach. Do  takiej przygody warto jest namówić całą rodzinę lub zaprosić przyjaciół, ponieważ w grupie lub chociażby jeszcze z jedną osobą, cała podróż może się okazać przyjemniejsza i ciekawsza. Trasę rowerową możemy równie dobrze zaplanować od początku do końca we własnym zakresie lub po prostu skorzystać z biura podróży, które w swej ofercie posiada właśnie tego typu atrakcje. Podstawowym sprzętem w jaki musimy się wyposażyć będzie rower wraz z niezbędnym osprzętem i narzędziami do szybkich napraw ewentualnych awarii. Trzeba mieć świadomość, iż w wyprawie rowerowej może nam się przytrafić przykładowo przebita opona w oddali od najbliższego miasta i wtedy pewne narzędzia i części zapasowe na pewno się nam przydadzą.

Zarówno organizacja jak i uczestnictwo w wyprawie rowerowej po terytorium całej Polski będzie dla każdego niesamowitym przeżyciem i doświadczeniem, które będziemy wspominać przez długie lata. Dodatkowo aktywna forma spędzania czasu wolnego powinna pozytywnie wpłynąć na stan naszego zdrowia i poprawę naszej kondycji fizycznej.