Porządna roleta do okna w Nowym Sączu

Moje mieszkanie znajduje się na parterze, a okna wychodzą na ulicę. Jest to wysoki blok przy dosyć ruchliwej ulicy w mieście. Zależało mi więc, żeby dobrze je zakryć i odciąć od spojrzeń ciekawskich. I w ten sposób zapewnić sobie maksimum prywatności w swoich własnych czterech kątach. Musiałam więc zamontować w oknach dobrze kryjące rolety, z regulowaną wysokością zasłonięcia.

Dobre rolety na oknach

rolety nowy sączWybór rolet w sklepach jest dzisiaj ogromny. Sama zdecydowałam się na rolety nowy sącz klasyczne i brązowe, a więc o bardzo ciemnym kolorze. Gdy zasłaniam okna mam pewność, że z ulicy niewiele albo wcale nie widać co dzieje się w moim mieszkaniu. Oprócz tego zamontowałam w każdym oknie metalowe karnisze. Powiesiłam na nich firanki. W sypialni jest to dodatkowy akcent estetyczny. Ponieważ cała jest w stylu lekkim i romantycznym, a na oknie są bardzo długie, wręcz ciągające się po podłodze białe firanki. Dzięki firankom, gdy odsłaniam rano okna, żeby wpuścić światło słoneczne to są one dalej przysłonięte. W kuchni z kolei zdecydowałam się na nowoczesne rolety typu noc i dzień. Są bardzo funkcjonalne, bo nie wymagają z kolei montowania karniszu i firanki, którą trzeba by prac co jakiś czas. W końcu firanki potrafią wchłonąć zapach gotowanych potraw, czy po smażeniu np. kotletów. Oprócz tego pięknie wyglądają. Na parapetach dodatkowo mam jeszcze dużo kwiatów. Oprócz tego, że są ozdobą (szczególnie gdy kwitną) to same w sobie stanowią zasłonę okien.

Mieszkanie na parterze ma swoje minusy. Ale znajduję w tym również i pozytywne strony. Na co dzień dojeżdżam do pracy rowerem. Dzięki temu, ze mieszkam na parterze to nie muszę targać go co rano z jakiegoś wysokiego piętra, czy upychać się wraz z sąsiadami w małej windzie. Wyjmowanie roweru na zewnątrz zajmuje mi mniej czasu i tym bardziej motywuje do codziennego ruchu.