Przejdź do treści

Postępowania w sprawach frankowych

Kilkanaście lat temu bardzo popularne było zaciąganie kredytów hipotecznych we frankach szwajcarskich. Wynikało to przede wszystkim z faktu, że kurs tej waluty wobec złotego był stosunkowo niski. Dzięki temu raty oraz oprocentowanie kredytów w tej walucie było bardziej korzystne, niż analogiczne oferty kredytów w złotówkach.

Rozwiązywanie problemów w sprawach frankowych

sprawy frankowe - toruńNiestety po kilku latach korzystnych warunków sytuacja uległa stopniowej zmianie. Obecnie raty kredytów we frankach szwajcarskich są niezwykle wysokie. W związku z tym wiele osób ma dość duże problemy w spłacie swoich zobowiązań. Najważniejsze jest przede wszystkim nie poddawanie się. Obecnie orzecznictwo sądowe w tego typu sprawach jest bardzo korzystne dla osób zadłużonych w tej walucie. Warto jest zatem wystąpić do sądu o przewalutowanie swojego kredytu na złotówki. Rzecz jasna warto jest do tego rodzaju zlecenia zatrudnić dobrego prawnika. Obecnie bardzo dużo kancelarii jest w stanie pomóc zadłużonym we frankach szwajcarskich osobom w uzyskaniu korzystnego rozstrzygnięcia sądu w tej kwestii. Jeśli chodzi o sprawy frankowe – Toruń jest miastem, w którym bez trudu znajdziemy tego rodzaju kancelarię. Co jest niezwykle istotne pomoc prawna w tego rodzaju sprawach zostanie nam udzielona według bardzo korzystnych stawek. Oczywiście usługi tego typu wyceniane są nawet na kilka tysięcy złotych.

Pamiętajmy jednak, że z uwagi na znaczenie tego rodzaju postępowań koszt ten bardzo szybko nam się zwróci z uwagi na oszczędności dotyczące różnego rodzaju dodatkowych wydatków związanych z kredytem. Rzecz jasna sama sprawa może trwać nawet dwa lata. Co zazwyczaj skutkuje koniecznością oczekiwania na wydanie rozstrzygnięcia. Ponadto bank, jako strona pozwana bardzo często odwołuje się od wyroku wydanego w pierwszej instancji.