Przejdź do treści

Poszukiwania mieszkania w Kole

Od wielu lat mieszkaliśmy z żoną w wynajętym mieszkaniu. W końcu doszliśmy do wniosku, że nadszedł już najwyższy czas na to, aby kupić coś swojego. Tylko, no właśnie „co”? Zastanawialiśmy się nad wieloma opcjami. Myśleliśmy nad kupnem działki na której wybudujemy własny dom, mogliśmy również kupić już gotowy dom albo mieszkanie w bloku do zamieszkania od razu.

Kupiliśmy mieszkanie w bloku w Kole

domy mieszkania działki KołoNa pewno wiedzieliśmy tylko tyle, że chcemy zamieszkać w Kole. To nasza rodzinna miejscowość i żadne z nas nie chciało się z tego miasta wyprowadzać. W końcu doszliśmy do wniosku, że najlepiej będzie po prostu porównać różne oferty sprzedażowe i zobaczyć, co nam się będzie najbardziej opłacało. Poszukiwanie interesujących nas ofert rozpoczęliśmy od internetu. Wpisaliśmy w wyszukiwarkę frazę: domy mieszkania działki Koło, i zaczęliśmy przeglądać oferty. Szybko zauważyliśmy, że nie opłaca się kupować samej działki, ponieważ domy na sprzedaż na działkach są niewiele droższe, a odchodzi nam w ten sposób bardzo dużo pracy. W końcu jednak doszliśmy do wniosku, że kupimy sobie mieszkanie w bloku. Trafiliśmy akurat na bardzo interesującą ofertę. Przedmiotem sprzedaży było mieszkanie w bloku, świeżo wyremontowane i w dodatku w bardzo dobrej, niskiej i przystępnej cenie. Od razu zadzwoniliśmy na podany numer telefonu i umówiliśmy się na obejrzenie nieruchomości.

Jak tylko obejrzeliśmy mieszkanie, byliśmy przekonani, że chcemy zamieszkać w tym miejscu. Mieszkanie znajdowało się w samym centrum Koła, ale na cichej i spokojnej dzielnicy. Blisko był park, szkoły oraz centrum i galeria handlowa. Blok był świetnie skomunikowany z innymi częściami miasta. Podpisaliśmy umowę przedwstępną, a następnie w ciągu tygodnia załatwiliśmy wszystkie dokumenty notarialne i mogliśmy kupić nieruchomość.