Przejdź do treści

Poszukiwania wkładów parafinowych do zniczy

Ostatnio robiąc zakupy przypomniało mi się, że miałam dokupić kilka wkładów do zniczy. Zbliżała się rocznica śmierci mojej babci oraz uroczystość Wszystkich Świętych, dlatego w najbliższym czasie, miałam pojechać na cmentarz, żeby uporządkować groby i zapalić na nich świeczkę. Najpierw jednak musiałam kupić specjalne wkłady do szklanych zniczy.

Kupno wysokojakościowych wkładów do zniczy

wkłady do zniczy parafinoweUdałam się po nie do osiedlowego sklepu, gdzie można było dostać duży wybór takich produktów. Powiedziałam sprzedawczyni, że potrzebne mi są wkłady, które nie będą zbytnio się kopcić i nie ubrudzą szkła zniczowego. Od razu po wysłuchaniu moich potrzeb, poleciła mi ona wysokojakościowe wkłady do zniczy parafinowe. Dowiedziałam się od niej, że takie wkłady parafinowe są niezwykle wydajne i wypalają się równomiernie. W dodatku nie kopcą, ponieważ w ich składzie nie ma żadnych metali ciężkich. Są więc także bezpieczne dla dzikich zwierząt, które mogą „kręcić się’ w okolicy cmentarza, który znajduje się w lesie. Po krótkim zastanowieniu zdecydowałam się takie wkłady zakupić. Były one aktualnie dostępne w niskiej, promocyjnej cenie, w związku z czym kupiłam od razu duży ich zapas. Kilka dni później udałam się na cmentarz, gdzie zapaliłam znicze. Zgodnie z tym, co ich producent napisał na opakowaniu, wkłady powinny palić się około siedemdziesięciu dwóch godzin.

Trzy dni później udałam się na cmentarz ponownie, żeby zobaczyć, jak wypalają się znicze. Okazało się, że tak jak zapewniała mnie sprzedawczyni wkłady wypalały się równo. Paliły się delikatnym płomieniem i nie ubrudziły szkła zniczowego. Byłam z nich bardzo zadowolona. Cieszę się, że zrobiłam duży zapas takich wkładów do zniczy. Dzięki długiemu knotowi nie miałam także problemów z ich zapaleniem już po włożeniu do znicza.