Przejdź do treści

Poszukiwania zegara retro

Chociaż projektanci wnętrz proponują nam coraz to nowe stylistyki, w jakich możemy urządzać nasze mieszkania, trochę na przekór wszystkim, coraz częściej decydujemy się na urządzenie naszego mieszkania w stylu retro. Każdy z nas doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że właściwego efektu w tym konkretnym stylu nadają różnego rodzaju dodatki.

Wybór odpowiedniego zegara vintage

zegar ścienny vintageJednym z dodatków, który doskonale może oddziaływać na stylizację pomieszczenia, jest oczywiście odpowiednio dobrany zegar. Jeśli chodzi o zegar ścienny vintage, na rynku znajdziemy ich całkiem sporą ilość, dzięki czemu będziemy mogli dobrać dokładnie taki zegar, jaki będzie najlepiej odpowiadał naszym oczekiwaniom. Jak wyglądają zegary w stylu vintage? W ich stylistyce możemy rozróżnić kilka rodzajów zegarów, więc przybliżę kilka najpopularniejszych. Pierwszą kategorią zegarów vintage, na pewno są okrągłe, kute z metalu zegary, charakteryzujące się rzymską numeracją i niezwykle prostą, minimalistyczną wręcz konstrukcją. W tej kategorii producenci w niektórych modelach zegarów wykonują delikatne, wręcz subtelne, zdobienia w środkowej części tarczy. Inną kategorią zegarów są zegary, również okrągłe, charakteryzujące się pełną tarczą imitującą wyglądem drewno i nadrukiem cyfr. W tym modelu, często obok głównej tarczy, pojawia się środkowa, mniejsza tarcza, która wskazuje na minuty. Te dwie kategorie zegarów należą do najprostszych, jakie możemy znaleźć wśród zegarów vintage.

Nie oznacza to jednak, że zegary retro nie mogą charakteryzować się odrobinę bardziej strojną formą. Dzięki temu znaleźć możemy zegar w kształcie, np. roweru, gdzie tarcza zegara jest częścią całej konstrukcji, wmontowaną w rowerowe koło. Ścienne zegary vintage swoją stylistyką mogą też przypominać zegary kojarzące się nam z dworcem kolejowym.