Przejdź do treści

Praktyczna nauka instalacji anten

instalacja anten

Nazywam się Dariusz. To już jest ostatni rok mojej edukacji i właśnie rozpocząłem praktyki. Szkoła wysłała mnie do jednej z krakowskich firm, która przeprowadza montaż anten na budynkach mieszkalnych.

Doświadczenie w instalacji anten jest dla mnie bezcenne

instalacja antenKiedy poszedłem pierwszego dnia na praktyki, to pracownicy zlecili mi, żebym zapakował wszystkie anteny do samochodu. Pojechałem razem z nimi i podawałem im anteny, potrzebne do pracy. Kiedy oni przeprowadzali instalacja anten na budynkach ja się przyglądałem, ponieważ nie miałem jeszcze doświadczenia, żebym mógł robić montaż anten razem z nimi. Było to dla mnie całkowicie zrozumiałe, ponieważ dopiero zdobywałem doświadczenie a instalacja anten w Krakowie jest poważnym zadaniem i nie odważyłbym się teraz na takie zajęcie. Chłopaki bardzo szybko przeprowadzili montaż anten i zrobili sobie chwilę odpoczynku.
W sumie myślałem, że to już koniec, ale jeden z nich powiedział, że konieczne jest jeszcze ustawianie anten, ponieważ firma za to odpowiada i muszą w pełni profesjonalnie wykonać każde zlecenie. Przyglądałem się również kiedy przeprowadzali ustawianie anten i bardzo dużo ciekawych rzeczy się wtedy dowiedziałem jeżeli chodzi anteny. Po powrocie do firmy musiałem jeszcze opisać swój pierwszy dzień w dzienniku praktyk. Szef powiedział, że przy następnym zleceniu będę mógł pomagać jak pracownicy będą wykonywać montaż anten. Bardzo się ucieszyłem, ponieważ przyda mi się praktyka. Jeżeli miałbym tylko nosić anteny do samochodu to dla mnie za mało. Następnego dnia kiedy pojechaliśmy na zlecenie sam przeprowadziłem montaż anten i doskonale sobie poradziłem.

Byłem z siebie bardzo dumny. Następnym razem może będę sam mógł zrobić ustawianie anten. Jak szef się dowie, że dobrze sobie poradziłem to na pewno mi pozwoli. Cieszę się z tych praktyk.