Przejdź do treści

Preparaty w sprayu podbijaja rynek motoryzacyjny

 

Nieustannie prowadzone badania laboratoryjne, doprowadziły do znacznego wzrostu jakości farb w aerozolu. Obecnie na rynku są wprowadzane produkty, używane przez coraz większą ilość nie tylko prywatnych osób, ale również firm komercyjnych.

Przegląd wybranych farb w aerozolu

spray championOferowane przez producentów farby w sprayu, są na tak wysokim poziomie jakościowym, że z powodzeniem mogą być stosowane w wszystkich gałęziach przemysłu. Tego rodzaju farby, praktycznie możemy używać na każdej powierzchni takiej jak: beton, drewno, metal, plastik, a nawet szkło i porcelana. W zależności od przeznaczenia farby, możemy podzielić na te do ogrodu, domu i samochodu. Przy czym te ostatnie, stanowią największa linię preparatów i możliwości zastosowania. Oczywiście podział ten można śmiało mieszać i tak na przykład farby do zastosowań motoryzacyjnych, możemy wykorzystać w pracach domowych czy ogrodowych. Precyzując jednak zastosowanie, chciałbym skupić się na produktach przeznaczonych do naszych samochodów. Korzystając np. z preparatu takie jak spray champion, mamy do dyspozycji szeroki wachlarz artykułów. Podstawowym jest farba akrylowa, którą możemy zastosować do wszelkiego rodzaju tworzyw sztucznych jak np.: zderzaki, deski rozdzielcze, spojlery itd. Charakteryzuje się znakomitą przyczepnością i trwałością, a przy tym jest szybkoschnąca, w zależności od temperatury pomieszczenia, czas wynosi od 7 do 9 minut. Inny produkt, to lakier akrylowy, który głównie dedykowany jest do malowania felg i kołpaków. Tworzy bardzo trwałą i elastyczną powłokę odporną na zadrapania, uderzenia i wpływ niekorzystnych warunków atmosferycznych. Jedną z bardziej nowoczesnych emalii w aerozolu jest farba ceramiczna, której zastosowanie jest bardzo szerokie, a użycie gwarantuje otrzymanie super twardej powierzchni, dużej siły krycia, oraz wysokim stopniu bieli.

Może być zastosowana również do malowania lodówek, pralek, wanien, brodzików, narzędzi itp. Jak widzimy z tego krótkiego przeglądu, zastosowań jest wiele, najważniejsze jednak jest prawidłowe dobranie odpowiedniego preparatu do funkcji jaką element malowany ma spełniać.