Po wielu latach pracy dla kogoś postanowiłem, że chcę zająć się własnym biznesem i pracą tylko dla siebie, bez szefa pilnującego każdego mojego kroku. Skończyłem studia inżynierskie i zajmowałem się naprawami bardzo wielu różnych urządzeń.
Motoreduktory i ich rodzaje
Kiedy zastanawiałem się nad tym, co mógłbym produkować, odpowiedź była oczywista: motoreduktory. W tamtym okresie w Polsce brakowało producentów specjalizujących się w tej dziedzinie, a urządzenia sprowadzane zza granicy były stosunkowo drogie, a ich jakość czasem pozostawiała bardzo wiele do życzenia. Nie były trwałe i trzeba je było często naprawiać. Pierwszym przedmiotem, jaki zszedł z taśmy produkcyjnej w mojej fabryce był motoreduktor ślimakowy. Nie został sprzedany, wciąż trzymamy go w fabryce, tak na pamiątkę, bo to od niego wszystko się zaczęło. Po tym pierwszym sukcesie zająłem się też produkcją innych typów motoreduktorów i następne z taśmy zeszły motoreduktory walcowe. Poszczęściło mi się w tym względzie, że wielu polskich przedsiębiorców postanowiło zaufać nowej marce i kupowało moje urządzenia. Dawałem im bardzo korzystne ceny i rabaty, bo bardzo zależało mi na ich szybkiej opinii i ocenie produktu. Dzięki temu byłem w stanie udoskonalać każdy motoreduktor i dzisiejsze wersje są o wiele wydajniejsze, trwalsze i łatwiejsze w naprawie niż starsze modele. Takie podejście bardzo mi się opłaciło, a przy okazji zyskałem grono stałych klientów, którzy polecają mnie teraz swoim znajomym i kontrahentom zza granicy.
Dzięki temu mój motoreduktorowy biznes miał szansę rozkwitnąć. Zaczynałem tworząc motoreduktory ślimakowe, a teraz produkuję wszystkie typy tych urządzeń, także walcowe i planetarne i prowadzę szkolenia z ich obsługi, montażu i napraw. Teraz znacznie mniej martwię się o przyszłość swojej firmy niż kiedyś.
Więcej na temat motoreduktorów na stronie http://sempolska.com.pl