Przejdź do treści

Profesjonalne ważenie samochodów

 

Proces ważenia samochodów jest istotny chociażby ze względu na ograniczenia wprowadzane na drogach, a dotyczące ciężaru pojazdów, które mogą się po nich poruszać. Wszystko to ma na celu wydłużenie żywotności tras, po których na co dzień poruszają się samochody ciężarowe.

Szybkie i dokładne ważenie najazdowe

waga najazdowaNajpopularniejszym i dającymi najwięcej efektu w tym przypadku jest waga najazdowa. Zasada jej działania jest całkiem prosta: samochód najeżdża na platformę, czujniki tensometryczne przesyłają sygnał do elektronicznego miernika, ten podaje dokładną wagę pojazdu, a pomiar zostaje odczytany przez osobę obsługującą wagę. Wagi dostępne są na rynku w trzech wariantach, różniących się materiałami wykorzystanymi do ich budowy. Są więc wagi stalowe, betonowe i mieszane, czyli stalowo-betonowe. Montaż żadnej z nich nie wymaga od właściciela pozwoleń na budowę, a wśród asortymentu dostępnego na rynku, znaleźć można również modele mobilne, które możemy zamontować w miejscu tymczasowym, a później zmienić lokalizację wagi. Montaż wagi jest bardzo istotny, ze względu na fakt, iż tylko prawidłowo zamontowana waga dokona w pełni poprawnych pomiarów. Przed samym montażem należy pamiętać o odpowiednim przygotowaniu podłoża, na którym ma stanąć nasza waga. Konstrukcje wag są solidne, wytrzymałe i przystosowane do pomiaru samochodów z wagą do 100 ton. Ze względu na fakt, iż wagi są w pełni elektroniczne, ich obsługa nie stanowi większego problemu, nawet dla osoby kompletnie niemającej pojęcia o wagach. Do każdej z nich dołączana jest szczegółowa instrukcja, z którą zapoznanie się w zupełności wystarczy do obsługi urządzenia.

Wagi samochodowe są więc urządzeniami, dzięki którym dokonamy szybko i sprawnie pomiaru wagi samochodu, bez względu na jego wielkość, ponieważ wagi produkowane są w różnych rozmiarach z możliwością dodatkowego ich rozbudowania w razie takiej potrzeby.