Przejdź do treści

Przewaga kalendarzy ściennych nad elektronicznymi

Obecnie coraz częściej, aby zanotować coś w kalendarzu czy w notatniku, sięgamy po swojego smartfona. W pewnych sytuacjach jednak korzystanie z tych urządzeń może się okazać całkowicie nieefektywne. Bardzo wyraźne widać to na przykładzie różnego rodzaju biur i firm.

Główne rodzaje kalendarzy jednodzielnych

kalendarze jednodzielne główka płaskaW obecnych czasach organizacja naszego życia prywatnego i zawodowego niemal w całości przeniosła się już do smartfona. Nie we wszystkich sytuacjach się to jednak sprawdza i dobrym przykładem tutaj może być praca biurowa. W takich zastosowaniach bardzo ważny jest stały podgląd na bieżącą datę, a nie uzależniony od włączenia telefonu i poszukiwania konkretnej aplikacji. Co więcej niektóre typy ściennych kalendarzy umożliwiają stały podgląd na cały miesiąc, a nie na przykład dzień czy tydzień – dobrym przykładem takiego kalendarza mogą być tutaj kalendarze jednodzielne główka płaska może dodatkowo zwiększyć atrakcyjność takiego rozwiązania. Oprócz tego kalendarz jednodzielne ścienne mają wiele innych zalet, z których warto wymienić częste wyposażanie ich w specjalne ruchome pole, dzięki któremu można zaznaczyć aktualna datę. Co więcej, kalendarze takie mają bardzo często spore rozmiary, co pozwala na notowanie na nich różnych zapisek czy też notatek. Przy zamawianiu takich kalendarzy do użytku biurowego, szczególną uwagę warto zwrócić na jakość ich wykonania. Jeżeli takie kalendarze kupujemy raz w roku, warto kupować takie, które są laminowane, aby nie pożółkły one wraz z upływem czasu, lub też nie wyblakły.

Kalendarze ścienne to nadal w przypadku biur rozwiązanie najrozsądniejsze. Ten typ kalendarzy umożliwia bowiem uzyskanie stałego podglądu na więcej niż jeden dzień tygodnia, czy nawet tydzień. Warto jednak zastanowić się nad wyborem odpowiedniego dla nas typu tego kalendarza.