Właściciele działek często mają spore problemu z różnego rodzaju odpadami. Bywa tak, że należy wykonywać różnego rodzaju prace gospodarcze, które wymagają od nas chociażby przycinania drzewek owocowych bądź pozbywania się tych całkiem spróchniałych gałęzi.
Jak pozbyć się pnia ściętych drzew?
Często w zabudowanej działce jest z tym spory problem, ponieważ nie ma możliwości aby dostać się tam ciężkim sprzętem. W takich sytuacjach należy działać sposobem. Jednym z nich jest grzybnia do usuwania pni. Tego rodzaju produkt samodzielnie rozprowadza się w takich miejscach jak pnie, rozkruszone gałęzie czy kompost. Jest to bardzo skuteczna oraz wygodna metoda, ponieważ nie musimy dodatkowo rozpalać ognisk i zanieczyszczać naszego środowiska. Grzybnia jest w stu procentach naturalna i nie wpływa negatywnie na nasze najbliższe otoczenie. W dodatku nie stanowi sporego wydatku i jest bardzo wygodna podczas stosowania. Grzybnia po jej zastosowaniu całkowicie wnika w głąb pnia i systematycznie go rozkłada. Ten czas zależy oczywiście od twardości oraz gatunku naszego ściętego drzewa. Jednak po zakończeniu działania nie zostaje żaden ślad po twardym pniu i możemy ponownie zagospodarować nasz teren. Jeżeli chodzi o technikę nakładania grzybni to należy jedynie zapamiętać dwie proste zasady. Pierwszą jest odpowiedni poziom wilgoci, ponieważ grzybnia potrzebuje go do rozwoju. Drugą jest fakt, że po otwarciu opakowania warto aplikować je od razu na dany element aby wszystko rozwijało się w prawidłowy sposób.
Sposób na zachowanie odpowiedniego poziomu wilgoci jest bardzo prosty, ponieważ może ograniczać się do podlania oraz przysypania pnia zwykłą ściółką czy ziemią, które w naturalny sposób zapewnią warunki do prawidłowego rozwoju naszej grzybni.