Przejdź do treści

Psi posiłek: gotowa karma czy mięso

 

Posiadanie czworonoga to ogromna odpowiedzialność. Nie każdy świeżo upieczony właściciel psa zdaje sobie sprawę z powagi takiej decyzji. Popularne stwierdzenie, że pies jest najlepszym przyjacielem człowieka stwarza pozorne wrażenie, że to tylko przyjaciel. Tymczasem pies, niezależnie co o nim myślimy my, ludzie, czuje się pełnoprawnym członkiem rodziny i jako takiego powinniśmy go traktować.

Mięso – najważniejszy składnik psiej diety

mięso dla psaPsy to niezwykle inteligentne stworzenia, odczuwające emocje w sposób niemal identyczny z człowiekiem, przywiązujące się do swoich właścicieli w stopniu porównywalnym z przywiązaniem dziecka do rodziców. Biorąc sobie psa musimy mu zapewnić odpowiednie warunki, wyżywienie, weterynarza, częste spacery i tyle naszego wolnego czasu ile to możliwe. Jedną z najważniejszych potrzeb jest niewątpliwie odpowiednie pożywienie. Na rynku dostępnych jest wiele różnego rodzaju karm dla psów zarówno suchych jak i mokrych. Można również kupić po prostu mięso dla psa, które może być nieco mniej atrakcyjne wizualnie od tego spożywanego przez nas jednak nie powinno być gorszej jakości. Mogą to być na przykład podroby, różnego rodzaju resztki czy skrawki mięsa, które po zmieleniu stanowią pełnowartościową, wygodną do podania karmę, na surowo lub po ugotowaniu. Nie powinny to jednak być mięso przetworzone, zawierające przyprawy i konserwanty, które mogą zaszkodzić zwierzęciu.

Wybierając karmę dla psa należy pamiętać, że podobnie jak ludzie, psy również posiadają różną tolerancję na pokarmy i nie każdy rodzaj pożywienia będzie służył naszemu psu. Przy odpowiedniej obserwacji zwierzęcia i współpracy z weterynarzem, można ustalić jak rodzaj pokarmu będzie najodpowiedniejszy dla naszego pupila. należy również przestrzegać wytycznych co do ilości posiłków naszego psa, co z pewności przełoży się na jego zdrowie.