Przejdź do treści

Psia moda czyli kurtki dla psów

kurtki dla psów

Każdy kto mnie zna zdaje sobie doskonale sprawę z tego, że bardzo, bardzo poważnie podchodzę do kwestii swojego wyglądu. Nie wyobrażam sobie, po prostu żebym mogła wyglądać nieporządnie. W końcu – nie ma nic złego w tym, że wygląda się dobrze, prawda?

Kurtki dla psów są ważne

kurtki dla psówNie ma nic złego w dbaniu o swój wygląd. Czasami wydaje mi się, że dość łatwo ludzie popadają w schematyczne myślenie – jeżeli ktoś dba o wygląd to niejako automatycznie uważany jest za kogoś, kto nie ma, poza wyglądem, zbyt wiele do zaoferowania. Ja tak nie uważam – skończyłam dwa kierunki studiów, znam cztery języki obce – po prostu lubię dobrze wyglądać. Lubię też jak dobrze wygląda mój pies. Ubranka dla yorków to naprawdę fajna rzecz. I nie, nie traktuję mojego psa jak zabawki – ubranko dla yorka, gdy na zewnątrz jest zimno, każdy odpowiedzialny właściciel takiego yorka powinien mu zakładać. Yorki w końcu nie mają sierści – mają włosy. Nie mają też podszerstka – a to wszystko sprawia, że gdyby nie kurtki dla psów to byłoby im zwyczajnie zimno. A stąd już krok od spadku odporności i chorób. Nikt z nas nie lubi być przeziębiony, prawda? Dlaczego mielibyśmy uważać, że psy uważają inaczej? Psy też nie lubią być chore. Psy też chcą być podziwiane. Ja tam uważam swojego yorka za członka własnej rodziny – i jak ja odwiedzam salon piękności, tak on odwiedza salon dla psów. Dlaczego nie? W końcu ktoś musi zadbać o jego włosie, o stan jego uszu czy zębów. A dobry groomer to ktoś na wagę złota. W dzisiejszych czasach warto korzystać z usług groomera, gdy się jest odpowiedzialnym i kochającym właścicielem psa.

Strzyżenie psów- zwłaszcza takich wymagających psów, jakimi są yorki, pudle i inne tego typu psy, zwłaszcza w takim mieście jak Warszawa – to naprawdę bardzo odpowiedzialne zadanie. Zadanie, którego nie wolno zlecić byle komu.