Przejdź do treści

Ręcznie formowane i wypalane cegły są wyjątkowe

Planując budowę domu pragniemy nadać mu wymarzony wygląd. Dążymy do tego, aby był jak najpiękniejszy, nadajemy mu cechy domu o jakim marzyliśmy. Jedni ludzie marzą o białym, idealnym budynku, wzorowanym na klasycznym polskim dworku z kolumnadą. Inni natomiast chcą przemycić ducha przeszłości w inny sposób.

Wypalane cegły ręcznie formowane w duchu retro

wypalana cegła ręcznie formowanaJednym z nich jest pokrycie ścian materiałem stylizowanym na dawny, stosowany przez naszych przodków. Jak to zrobić? Zadanie może być trochę trudne i przede wszystkim pracochłonne, bowiem w czasach komercji, wybór najczęściej pada na materiały dostępne w wielkich supermarketach. Stąd też wszystkie domy wyglądają niemal identycznie. Jeśli chcemy, aby nasz dom wyglądał inaczej i jednocześnie był hołdem dla tradycji oraz historii, powinniśmy przemyśleć kupno tradycyjnych materiałów. Jednym z nich jest wypalana cegła ręcznie formowana. Jak sama nazwa wskazuje tego typu cegły nie są wykonywane przez maszynę, ale przez człowieka. Cegła wypalana jest znana od starożytności, już wtedy znano jej trwałość i wytrzymałość. Jednak jest dość trudna w produkcji oraz bardziej kosztowna, ale jej urok jest wart starania. Materiał ten jest jednocześnie surowy oraz ciepły. Surowość objawia się w jej nieregularnym kształcie, każda z cegieł jest inna, oryginalna. Drugiej takiej samej nie będzie. Poza wysoką estetyką, wypalane cegły ręcznie formowane są bardzo praktyczne, gdyż zapewniają doskonałą ochronę przez niekorzystną aurą za oknem.

Należy również podkreślić jej ponadczasowy wygląd. Dom wybudowany z tego materiału będzie wyglądał niemal jak zabytek, co ma w sobie niepowtarzalny urok. Dla kogo przeznaczone są tego typu cegły? Z pewnością zadowolone będą osoby zakochane w stylu vintage oraz interesujące się dawnym budownictwem.