Przejdź do treści

Roczne dziecko na rowerze

 

Wszystkie dzieci uczą się chodzenia w wieku między dwunastym, a osiemnastym miesiącem życia. To czas wielkich zmian, ale też pierwszych poważnych upadków. Można maluchowi pomóc w tym czasie, przez zachęcanie do jazdy na specjalnym rowerku. 

Jaki musi być rowerek dla rocznego malucha?

rowerki dla rocznego dzieckaSą dzieci, które już w wieku dziesięciu – jedenastu miesięcy próbują sił w samodzielnym staniu i nawet stawianiu kroków. To dość wcześnie, ale im więcej maluch będzie ćwiczył, tym szybciej opanuje nową technikę. Świetnym pomysłem na pomoc dziecku w nauce chodzenia są rowerki dla rocznego dziecka. Poza ćwiczeniem mięśni nóg, dostarczają maluchowi wiele wrażeń. Mięśnie nóg są bardzo ważne w jeździe na rowerze, ale także w chodzeniu, więc im będą one mocniejsze, tym szybciej nasza pociecha będzie płynnie się przemieszczać. Rowerki mogą być wykorzystywane w domu, w ogrodzie, czy na spacerze. Ważne tylko, aby maluch jeździł po równej nawierzchni, gdyż taki model roweru nie nadaje się do jazdy po trawie, czy kamieniach. Jest to rowerek biegowy, czyli nie posiada pedałów i dziecko odpycha się na nim nóżkami. Jego wysokość jest uniwersalna i dopasowana do wieku dziecka. Może posiadać dwa, lub trzy koła, które najczęściej są plastikowe, albo gumowe. Rowerek pozwala na jazdę do przodu, tyłu oraz na swobodne skręcanie. Są to proste modele, ponieważ roczne dziecko nie potrzebuje zbędnych dodatków, gdyż dopiero się uczy jeździć. Taki sprzęt doskonale uczy dziecko równowagi, która będzie mu potrzebna do jazdy na klasycznym rowerze.

Rowerki dla dzieci w wersji biegowej, trzykołowe modele, czy dwukołowe oraz te, które posiadają przykręcane boczne kółka, kupimy niemalże w każdym sklepie rowerowym, lub dużych sklepach i hurtowniach z zabawkami. Ich ceny wahają się od stu do nawet tysiąca złotych.